Liga Młodzieżowa UEFA: FC Porto wygrało w finale z Chelsea FC

Poznaliśmy zwycięzcę obecnej edycji Młodzieżowej Ligi Mistrzów. Chelsea drugi raz z rzędu przegrała w finale, a tym razem pogromcą było FC Porto (3:1).

Robert Czykiel
mecz FC Porto - Chelsea FC w finale Ligi Młodzieżowej UEFA Getty Images / Clive Howes / Na zdjęciu: mecz FC Porto - Chelsea FC w finale Ligi Młodzieżowej UEFA
Piłkarze Chelsea FC w półfinale Ligi Młodzieżowej UEFA wyeliminowali Barcelonę po rzutach karnych (mecz zakończył się wynikiem 2:2). Łatwiejszą przeprawę mieli gracze FC Porto, którzy bez większych trudów pokonali TSG 1899 Hoffenheim 3:0.

Liga Mistrzów 2019. Tottenham - Ajax. Erik ten Hag odpowiedział Mauricio Pochettino. "To jest sprawiedliwe?" >>

Finałowe spotkanie idealnie ułożyło się dla Portugalczyków. Już w siedemnastej minucie gola strzelił Fabio Ferreira Vieira. Jednobramkowe prowadzenie Porto utrzymało do przerwy.

Po zmianie stron "The Blues" odpowiedzieli, a do remisu doprowadził Daishawn Redan. Taki wynik jednak utrzymał się tylko przez dwie minuty, bo rywale w 55. minucie odpowiedzieli golem Diogo Queirosa.

Porto dążyło do strzelenia trzeciej bramki, która odebrałaby rywalom nadzieje na odrobienie strat. To udało się kwadrans przed końcem, a bohaterem został Afonso Sousa.

Liga Mistrzów. UEFA zawiesiła Neymara na trzy spotkania! >>

Dla Porto jest to pierwsze zwycięstwo w historii Ligi Młodzieżowej UEFA. Chelsea z kolei przegrało drugi finał z rzędu (rok temu 0:3 z Barceloną), ale na koncie ma dwa zwycięstwa w tych rozgrywkach.

FC Porto - Chelsea FC 3:1 (1:0)
1:0 - Fabio Ferreira Vieira 17'
1:1 - Daishawn Redan 53'
2:1 - Diogo Queiros 55'
3:1 - Afonso Sousa 75'