Dominik Nowak: Każdy wyszarpany punkt jest ważny

Korona bezbramkowo zremisował z Miedzią. Z remisu 0:0 zadowolony był szkoleniowiec gości Dominik Nowak. - Każdy wyszarpany punkt jest ważny - stwierdził trener.

Michał Piegza
Dominik Nowak WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Dominik Nowak
Piłkarze Miedzi Legnica zrobili kolejny krok do utrzymania w Lotto Ekstraklasie zdobywając punkt w potyczce w Kielcach z Koroną. Z remisu zadowolony był opiekun beniaminka Dominik Nowak. - Dla nas każdy wyszarpany punkt jest ważny. Oczywiście przyjeżdżaliśmy tutaj z myślą o zwycięstwie, ale biorąc pod uwagę przebieg meczu, to obie drużyny miały przynajmniej po dwie sytuacje. Gdyby któraś ze stron była skuteczniejsza, to skończyłoby się 1:0. Wyszarpaliśmy punkt, a teraz czeka nas okres spokojnej pracy przez ten tydzień. Potem mamy jeszcze trzy spotkania. Zespół był dzisiaj bardzo zdeterminowany. Było dużo walki. Niekiedy brakowało nam jeszcze płynności. Trzeba jednak pochwalić nasz zespół za determinację - powiedział po spotkaniu trener, cytowany przez portal korona-kielce.pl.

Na zmęczenie sezonem narzekał po meczu opiekun gospodarzy Gino Lettieri. - Nie oglądaliśmy porywającej gry w wykonaniu obu zespołów. Widać już zmęczenie rozgrywkami. W pierwszej połowie szukaliśmy swoich sytuacji, naciskaliśmy przeciwnika, ale on bronił się dziesięcioma zawodnikami. Było bardzo ciężko przebić się przez ten mur. Kiedy rywal gra tak defensywnie, to trzeba go rozpracować  taktycznie. Nam jednak brakowało takiej gry i podań, które mogłyby zaskoczyć Miedź - ocenił trener.

- Druga połowa był zdecydowanie lepsza w naszym wykonaniu. Graliśmy szybszą piłkę i stworzyliśmy sytuacje bramkowe. Niestety tak jak w poprzednich meczach, nie strzeliliśmy bramki. A jak się nie strzela, to nie można wygrać spotkania - zakończył Lettieri.

Miedź Legnica utrzyma się w Lotto Ekstraklasie?