Premier League: Chelsea wskoczyła na podium po wysokiej wygranej nad Watfordem

Chelsea pokonała na własnym stadionie Watford 3:0 i awansowała na 3. miejsce w Premier League. Gospodarze bramki zdobywali po przerwie.

Michał Piegza
radość piłkarzy Chelsea FC PAP/EPA / FACUNDO ARRIZABALAGA / Na zdjęciu: radość piłkarzy Chelsea FC
Po porażce Tottenhamu Chelsea w przypadku pokonania Watfordu awansowałaby na 3. miejsce w Premier League. Goście celują w 8. lokatę.

Od początku więcej z gry mieli gospodarze, jednak to rywale mogli objąć prowadzenie. W 9. minucie głową uderzył Troy Deeney, Kepa Arrizabalaga popisał się kapitalną interwencją.

W kolejnych minutach premierowej odsłony więcej bramkowych szans stwarzali sobie miejscowi. Brakowało im jednak precyzji i ze strzałami radził sobie Ben Foster. Blisko gola był dziesięć minut przed przerwą Pedro Rodriguez. Strzał poszybował tuż ponad bramką.

Chelsea bardzo dobrze weszła w 2. połowę. W przeciągu trzech minut zdobyła dwa gole. W 49. minucie z okolic bocznej linii pola karnego dośrodkował Eden Hazard, a Ruben Loftus-Cheek głową pokonał Fostera. Kilkadziesiąt sekund później Belg dogrywał z rzutu rożnego, a gola głową zdobył David Luiz.

Po stracie dwóch bramek Watford starał się złapać kontakt, jednak to próby miejscowych były groźniejsze. Wynik podwyższyć mógł w 62. minucie Gonzalo Higuain. Dobrze w bramce zachował się Foster. Bramkarz nie miał nic do powiedzenia w 75. minucie. Pedro zagrał prostopadle do Argentyńczyka, który w sytuacji sam na sam ustalił wynik meczu.

Chelsea FC - Watford FC 3:0 (0:0)
1:0 - Loftus-Cheek 49'
2:0 - Luiz 51'
3:0 - Higuain 79'

Chelsea FC: Kepa Arrizabalaga - Cesar Azpilicueta, Andreas Christensen, David Luiz (89' Gary Cahill), Marcos Alonso - N'Golo Kante (10' Ruben Loftus-Cheek), Jorginho, Mateo Kovacić - Pedro Rodriguez, Gonzalo Higuain (79' Olivier Giroud), Eden Hazard.

Watford FC: Ben Foster - Kiko Femenia, Adrian Mariappa, Craig Cathcart, Jose Holebas - Will Hughes, Nathaniel Chalobah (67' Tom Cleverley), Abdoulaye Doucoure, Roberto Pereyra -  Gerard Deulofeu (83' Isaac Success), Troy Deeney (83' Andre Gray).

Żółta kartka: Cathcart (Watford).

Sędzia: Paul Tierney.