Premier League: Kompany huknął, Manchester City prawie mistrzem

Manchester City coraz bliżej obrony mistrzostwa Anglii. Zespół Pepa Guardioli pokonał 1:0 Leicester, po fantastycznym uderzeniu Vincenta Kompany'ego dwadzieścia minut przed końcem meczu.

Michał Piegza
piłkarze Manchesteru City Getty Images / Michael Regan / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru City
Przed meczem kończącym 37. kolejkę Premier League sprawa była jasna. Tylko zwycięstwo dawało Manchesterowi City powrót na pozycję lidera tuż przed ligowym finiszem.

Rywal do łatwych jednak nie należał. Gracze Leicester wielu wyżej notowanym rywalom pomieszali szyki. Na to liczył Liverpool, który w sobotę sporo się namęczył w potyczce z Newcastle.

Od początku atakowali gospodarze, ale to Lisy mogły objąć prowadzenie. W 9. minucie Vincent Kompany zablokował groźny strzał z pola karnego Ricardo Pereiry. W 1. połowie gracze City kilka razy zagrozili bramce Kaspra Schmeichela. Najgroźniej było w 32. minucie, kiedy po strzale Sergio Aguero piłka odbiła się od poprzeczki, a sprzed linii wybił ją Duńczyk. Chwilę później tuż obok słupka przymierzył Bernardo Silva.

Po zmianie stron wciąż atakowali gospodarze. Gracze City z każdą minutą grali coraz bardziej nerwowo. W 52. minucie głową piłkę do siatki powinien wpakować Raheem Sterling, jednak spudłował niemiłosiernie. Z kolei w 69. minucie kapitalnie w bramce zachował się Schmeichel, który nogą odbił uderzenie z kilku metrów Aguero.

Kilkadziesiąt sekund później miejscowi fani oszaleli. Z ok. 35 metrów nie do obrony, w samo okienko huknął Kompany. Duńczyk w bramce Lisów nie mógł obronić tego fantastycznego strzału.

Prowadzący gospodarze długo nie pozwalali na zbyt wiele graczom Leicester. Do czasu. W 87. minucie do remisu powinien doprowadzić były zawodnik City Kelechi Iheanacho, który mając przed sobą tylko bramkarza spudłował z ok. 16 metrów.

Gospodarze dowieźli skromne prowadzenie do końca. Manchester City na kolejkę przed końcem wrócił na pozycję lidera Premier League. Sprawa tytułu rozstrzygnie się w niedzielę.

Manchester City - Leicester City 1:0 (0:0)
1:0 - Kompany 70'

Manchester City: Ederson - Kyle Walker, Vincent Kompany, Aymeric Laporte, Ołeksandr Zinczenko - David Silva (90+1' John Stones), Ilkay Gundogan, Phil Foden (56' Leroy Sane) - Bernardo Silva, Sergio Aguero (86' Gabriel Jesus), Raheem Sterling.

Leicester City: Kasper Schmeichel - Ricardo Pereira, Jonny Evans, Harry Maguire, Ben Chilwell - Wilfred Ndidi - Marc Albrighton (85' Demarai Gray), Youri Tielemans (75' Harvey Barnes), Hamza Choudhury, James Maddison (80' Kelechi Iheanacho) - Jamie Vardy.

Żółte kartki: D. Silva, Kompany, Jesus (City) oraz Iheanacho (Leicester).

Sędzia: Michael Dean.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.