Liga Mistrzów 2019. Ajax - Tottenham. Lucas Moura dołączył do elitarnego grona

Lucas Moura jest piątym piłkarzem w historii Ligi Mistrzów, który popisał się hat-trickiem w półfinale. Wcześniej tego samego dokonał m.in. Robert Lewandowski.

Robert Czykiel
Lucas Moura w objęciach kolegów PAP / Olaf Kraak / Na zdjęciu: Lucas Moura w objęciach kolegów
Tottenham Hotspur przeszedł drogę z piekła do nieba. Londyńczycy w rewanżowym półfinale Ligi Mistrzów przegrywali już 0:2 z Ajaxem Amsterdam. Wszystko zmieniło się w drugiej połowie, gdy nagle Lucas Moura zaczął grać jak w transie.

Ajax - Tottenham. "Liga Mistrzów 2018/2019 lepsza od Gry o tron". Twitter oszalał po meczu >>

Brazylijczyk najpierw sam doprowadził do remisu, a w doliczonym czasie gry skompletował hat-tricka, który dał Anglikom awans do finału. Poniżej możecie zobaczyć jego statystyki.

Statystyki Lucasa Moury w meczu z Ajaxem. Grafika za SofaScore.com:
Na tym etapie Ligi Mistrzów rzadko się zdarza, by jeden zawodnik strzelił trzy gole. W dotychczasowej historii tych rozgrywek tej sztuki wcześniej dokonało tylko czterech zawodników.

Polscy kibice powinni doskonale pamiętać popis Roberta Lewandowskiego w 2013 roku. "Lewy" w półfinale ośmieszył Real Madryt, strzelając mu aż cztery gole.

Liga Mistrzów 2019. "Włączyła się im Barcelona". Zobacz memy po meczu Ajax - Tottenham >>

Hat-tricka na tym etapie rozgrywek strzelili także Cristiano Ronaldo, Alessandro Del Piero oraz Ivica Olić.