Ligue 1: Paris Saint-Germain pokonało Angers SCO i przerwało złą serię

Paris Saint-Germain, po trzech meczach bez zwycięstwa we wszystkich rozgrywkach, w końcu wygrało. W spotkaniu 36. kolejki Ligue 1, ekipa PSG okazała się lepsza od Angers SCO (2:1).

Tomasz Rosiński
Neymar PAP/EPA / IAN LANGSDON / Na zdjęciu: Neymar
Paryżanie byli zdecydowanymi faworytami sobotniej konfrontacji, ale w końcówce sezonu spuścili z tonu, w czym swojej szansy upatrywali piłkarze z Angers. Ostatecznie goście wymęczyli swoją dwudziestą ósmą wiktorię w sezonie.

Podopieczni Thomasa Tuchela zgodnie z przewiadywaniami od początku rywalizacji mieli sporą przewagę, którą udokumentowali bramką w 20. minucie. Wówczas dokładnie piłkę z narożnika pola karnego dośrodkował Dani Alves, a celnie główkował Neymar.

Na kolejne trafienie kibice paryskiego zespołu musieli poczekać do 58. minuty potyczki, zaś Neymar do gola dorzucił asystę. Brazylijczyk zagrał futbolówkę do Angela Di Marii, który pewnym uderzeniem pokonał Ludovica Butelle'a.

Mistrzowie Francji przy dwubramkowym prowadzeniu starali się kontrolować boiskowe wydarzenia, ale w 85. minucie stracili Marquinhosa, który za faul otrzymał czerwoną kartkę.

Co prawda gospodarze w przewadze strzelili kontaktowego gola autorstwa Flaviena  Taita, lecz na więcej ich nie było już stać i mecz zakończył się zwycięstwem Paris Saint-Germain 2:1.

Ligue 1, 36. kolejka:

Angers SCO - Paris Saint-Germain 1:2 (0:1)
0:1 - Neymar 20'
0:2 - Angel Di Maria 58'
1:2 - Flavien Tait 88'

Czerwona kartka: Marquinhos (Paris Saint-Germain) w 85. minucie /za faul/.

20 EA Guingamp 38 5 12 21 28:68 27

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Paris Saint-Germain nie przegra żadnego meczu do końca sezonu 2018/2019 Ligue 1?