Bundesliga. Twitter po zdobyciu mistrzostwa przez Bayern. "Co za pożegnanie Robbena i Ribery'ego!"

Bayern Monachium wytrzymał presję, pokonał Eintracht Frankfurt i mógł cieszyć się z kolejnego wywalczonego mistrzostwa Niemiec.

Dominika Pawlik
radość piłkarzy Bayernu Monachium z wywalczenia mistrzostwa Niemiec PAP/EPA / LUKAS BARTH-TUTTAS / Na zdjęciu: radość piłkarzy Bayernu Monachium z wywalczenia mistrzostwa Niemiec
Bayern Monachium do ostatniej kolejki musiał czekać na zapewnienie sobie mistrzostwa Niemiec. W trakcie sezonu tracił do Borussii Dortmund, popadając w kryzys, ale ostatecznie odrobił stratę i przed sobotnim meczem miał wszystko w swoich rękach. Nie patrząc na rywali, potrzebował nie przegrać z Eintrachtem Frankfurt.

Po pierwszej połowie prowadził skromnie 1:0 po bramce Kingsley'a Comana. Po przerwie rywale z Frankfurtu wyrównali, a potem Bayern rozpoczął festiwal strzelecki. Najpierw trafienia zaliczyli David Alaba i Renato Sanches, a potem kolejno żegnający się z klubem Franck Ribery oraz Arjen Robben, którzy zostali wprowadzeni na boisko w drugiej połowie.

Wygrana 5:1 sprawiła, że Bayern świętował kolejne mistrzostwo Niemiec. Reakcja i radość były błyskawiczne. Klubowi pogratulował Michael Ballack.

Najwięcej emocji wzbudziły jednak bramki Francka Ribery'ego oraz Arjena Robbena, dla których był to ostatni mecz w Bundeslidze w barwach Bayernu. "Tak miało być" - podpisano zdjęcie Holendra na oficjalnym profilu rozgrywek.

Zarówno ich wejście, bramki, jak i sam fakt odejścia, może być znakiem zmiany warty. Zauważył to Michał Kołodziejczyk, redaktor naczelny WP SportoweFakty.

Tytuły mistrzowskie poszczególnym zawodnikom wyliczył Roman Kołtoń, dziennikarz Polsatu Sport.

Gratulacje dla Bayernu popłynęły też z profilu "Łączy nas piłka".

Nie zabrakło też nawiązania do Lotto Ekstraklasy. Marek Wawrzynowski uznał, że tak powinna wyglądać walka o tytuł.

Choć Borussia Dortmund wygrała swój mecz z Borussią Moenchengladbach (2:0), ten wynik nie miał już znaczenia. Zespół ten został wicemistrzem Niemiec i również zostały docenione jego wysiłki. Sezonu pogratulował im Gabriel Stach, dziennikarz jednego z polskich serwisów poświęconych Bayernowi Monachium.

Czy Bayern zasłużenie sięgnął po tytuł mistrzowski?