Mistrzostwa świata U-20. Polska - Kolumbia. Sebastian Walukiewicz przeszedł badanie tomografem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Lars Baron/FIFA / Na zdjęciu: Sebastian Walukiewicz podczas meczu z Kolumbią na MŚ U-20

Nie kontuzja kolana, a zawroty głowy były przyczyną zejścia Sebastiana Walukiewicza. Prosto ze stadionu musiał jechać do szpitala na szczegółowe badania.

[tag=63691]

Sebastian Walukiewicz[/tag] będzie chcieć jak najszybciej zapomnieć o inauguracji mistrzostw świata U-20. Obrońca Pogoni Szczecin popełnił błąd przy pierwszym golu dla Kolumbii, a Polska ostatecznie przegrała 0:2. W dodatku 19-latek w drugiej połowie musiał zejść z boiska.

Mistrzostwa Świata U-20. Polska - Kolumbia. Andrzej Juskowiak: Brakuje lidera >> Początkowo wydawało się, że Walukiewicz nabawił się poważnej kontuzji kolana. Zniesiono go na noszach i nie wyglądało to najlepiej. Dopiero potem selekcjoner Jacek Magiera wytłumaczył, że młody obrońca doznał urazu głowy na początku meczu.

- Sebastian miał zawroty głowy w przerwie, lekarze zdołali je wyeliminować, jednak zaraz na początku drugiej połowy po kolejnym zderzeniu z rywalem musiał zejść - mówił trener po meczu.

Rzecznik prasowy kadry Michał Zachodny zdradził, że badania w szpitalu na szczęście nie wykazały niczego poważnego.

Mistrzostwa Świata U-20. Jacek Magiera: Nie skreślajmy chłopaków. Dajmy im szansę na rehabilitację >> Polacy drugi mecz rozegrają w niedzielę 26 maja. Biało-Czerwoni muszą wygrać z Tahiti, aby zachować szanse na awans do następnej fazy.

Czy Polska w drugim meczu pokona Tahiti?