Hat-trick Jakuba Świerczoka. Ludogorec Razgrad mistrzem Bułgarii

Po raz ósmy w historii Ludogorec Razgrad został mistrzem Bułgarii. W ostatnim meczu sezonu zespół ten zapewnił sobie tytuł po wygranej 4:1 nad Czerno More Warna. Bohaterem był Jakub Świerczok, strzelec trzech goli.

Łukasz Witczyk
Jakub Świerczok Newspix / Norbert Barczyk / PressFocus / Na zdjęciu: Jakub Świerczok
Po raz ósmy z rzędu Ludogorec Razgrad okazał się najlepszą drużyną w Bułgarii. Walka o tytuł toczyła się do ostatniej kolejki. Ludogorec miał tylko punkt przewagi nad CSKA Sofia i w ostatniej serii spotkań nie mógł sobie pozwolić na wpadkę. Ludogorec ostatecznie pokonał Czerno More Warna 4:1, a CSKA Sofia pokonał Botew Płowdiw 1:0.

Wygraną nad Czerno More dał Jakub Świerczok. Polski napastnik zdobył trzy bramki i zapewnił swojej drużynie triumf. Został wybrany piłkarzem spotkania i w nagrodę otrzymał butelkę szampana. Świerczok wraz z kolegami długo świętował sukces. Wkład w niego miał również Jacek Góralski, który też znalazł się w podstawowym składzie.

Świerczok zaczął strzelać już w pierwszej połowie. W 33. minucie wykorzystał fatalny błąd obrońcy, który podał mu piłkę, a Polak skorzystał z prezentu. W drugiej połowie polski napastnik dołożył kolejne dwa trafienia. Najpierw pokonał bramkarza po strzale głową, a później z kilku metrów nie dał szans golkiperowi.

Polski napastnik w tym sezonie w lidze bułgarskiej strzelił 11 bramek w 25 meczach. Do tego dołożył siedem trafień w europejskich pucharach i Pucharze Bułgarii. Z kolei Góralski w tym sezonie zagrał w 37 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Czy Jakub Świerczok powinien kontynuować karierę w Ludogorcu Razgrad?