Mistrzostwa świata U-20. Bez niespodzianek w Tychach i Lublinie. Wygrane Ukrainy i Urugwaju

Bez niespodzianek zakończyły się dwa poniedziałkowe spotkania grup C i D mistrzostw świata U-20. W Tychach Ukraina wygrała z Katarem 1:0, a w Lublinie Urugwaj pokonał Honduras 2:0.

Łukasz Witczyk
Reprezentacja Ukrainy U-20 Newspix / Rafal Rusek / PressFocus / Na zdjęciu: Reprezentacja Ukrainy U-20
Zdecydowanym faworytem w Tychach byli Ukraińcy. To jeden z najsilniejszych europejskich zespołów w tej kategorii wiekowej i starcie przeciwko Katarczykom miało być dla naszych wschodnich sąsiadów tylko spacerkiem. Nic bardziej mylnego. Ukraińcy długo męczyli się z drużyną z Bliskiego Wschodu, ale ostatecznie do swojego dorobku dopisali kolejne trzy "oczka".

Katarczycy umiejętnie bronili się przed atakami Ukraińców. Bardziej im przeszkadzali w grze, niż sami tworzyli ofensywne akcje. Katar miał problemy z oddawaniem celnych strzałów. Za to Ukraińcy starali się stworzyć zagrożenie pod bramką przeciwnika, ale gola doczekali się dopiero w 59. minucie. Wtedy to do bramki Katarczyków strzałem głową trafił Denys Popow.

Ukraińcy - wspierani dopingiem licznie przybyłych na trybuny swoich kibiców - do ostatniego gwizdka kontrolowali losy spotkania i po ich grze widać było, że oczekują końca meczu. Tempo spotkania było senne, a do tego Katar od 85. minuty grał w osłabieniu, bo czerwoną kartką ukarany został kapitan Nasir Peer. Ukraina zrealizowała swój cel i po dwóch starciach ma komplet punktów.

Niespodzianki nie było też w Lublinie. Tam Honduras zmierzył się z Urugwajem. Zespół ze strefy CONCACAF w pierwszym starciu uległ Nowej Zelandii aż 5:0. Z kolei Urusi pokonali Norwegów 3:1, co zwiastowało łatwe zwycięstwo tego zespołu. Urugwajczycy długo się jednak męczyli, a prowadzenie objęli w 41. minucie po trafieniu Nicolasa Acevedo. W doliczonym czasie gry drugiej połowy Urugwaj dobił swoich rywali. Bramkę zdobył Nicolas Schiappacasse.

Wyniki:

Grupa C:

Honduras U-20 - Urugwaj U-20 0:2 (0:1) 0:1 - Nicolas Acevedo  41' 0:2 - Nicolas Schiappacasse 90+1'