To był cud! Neuchatel Xamax odrobiło 4 gole straty i po rzutach karnych utrzymało się w szwajcarskiej ekstraklasie!

Niemożliwe nie istnieje! Neuchatel Xamax przegrał u siebie 0:4 z Aarau w pierwszym meczu barażowym o utrzymanie w Swiss Super League, ale na wyjeździe odrobił straty i wygrał serię rzutów karnych!

Kuba Cimoszko
Na zdjęciu (na pierwszym planie): piłkarz drużyny Neuchatel Xamax Getty Images / VI Images / Na zdjęciu (na pierwszym planie): piłkarz drużyny Neuchatel Xamax
Nie wierzył w nich nikt, a oni na przekór wszystkim wykonali "mission impossible". Neuchatel Xamax po przegranej u siebie 0:4 w pierwszym meczu barażowym z FC Aarau jechał na rewanż z myślami, by godnie pożegnać się ze Swiss Super League.

- Musimy być realistami, a nie marzycielami, choć naszym obowiązkiem jest ciągle wierzyć” - powiedział bez przekonania trener Stephane Henchoz po porażce w pierwszym spotkaniu.

Tymczasem jego piłkarze przeszli wszelkie oczekiwania: odrobili straty i wygrali w rzutach karnych!

To nie był piękny mecz, sędzia pokazał aż 11 żółtych kartek. Pierwszą bramkę, dającą wiarę, strzelił Geoffroy Serey Die z rzutu karnego. Później kolejną dołożył znany z występów w Lotto Ekstraklasie Marcis Oss, a jeszcze przed przerwą trafił Kemal Ademi. W oczach gospodarzy pojawił się strach, że staną się pośmiewiskiem świata i w drugiej połowie cofnęli się do defensywy. Na darmo, bo upragnionego przez gości gola zdobył w drugiej połowie Geoffrey Treand.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, w rzutach karnych jako pierwszy do piłki podszedł Elsad Zverotić i spudłował. Wszyscy inni trafiali, wraz z ostatnim strzałem stała się rzecz historyczna i zarazem wybuchła niesamowita radość.

Jak podaje portal lenouvelliste.ch, o godz. 20:15 Aarau miało zaplanowaną fetę na głównym placu miasta. Później miała się odbyć impreza okolicznościowa. Wszystko zamieniło się w stadionową stypę.