Mistrzostwa świata U-20. Ekwador pokonał Urugwaj w latynoskim starciu. Pewny awans Ukrainy

Ekwador i Ukraina zagrają w ćwierćfinałach mistrzostw świata U-20. La Tri pokonali 3:1 Urugwaj, a nasi wschodzi sąsiedzi wygrali 4:1 z Panamą.

Reprezentacja Ekwadoru U-20 Newspix / PIOTR JARUGA / 400MM.PL / Na zdjęciu: Reprezentacja Ekwadoru U-20
Młodzi piłkarze z Urugwaju brali przykład z rodaków, którzy w fazie grupowej zeszłorocznego mundialu seniorów skutecznie bronili. Po tym jak w 11. minucie objęli prowadzenie 1:0 w meczu z Ekwadorem zanosiło się, że będą kontrolować wydarzenia i trzymać przeciwnika daleko od własnej bramki. Stało się jednak inaczej. La Tri pokazali pazur, otrząsnęli się, a fragmentami nawet przeważali. W 31. minucie Alexander Alvarado wyrównał z rzutu karnego i wynik 1:1 utrzymał się do przerwy.

Reprezentanci Ekwadoru dobrze przeszkadzali, nabrali też odwagi do atakowania. Urugwaj miał problem z przeciwnikiem, z którym wygrał cztery poprzednie mecze w tej kategorii wiekowej i który z trudem awansował z grupy.

Ekwador zapewnił sobie zwycięstwo 3:1 w ostatnim kwadransie. Prowadzenie lepszemu zespołowi dał Sergio Quintero, a wynik ustalił z kolejnego rzutu karnego Gonzalo Plata w 83. minucie. Jedenastka została podyktowana za zagranie ręką Bruno Mendeza. Obrońca chciał chronić Urugwaj jak Luis Suarez podczas mundialu w 2010 roku, ale decyzja o bronieniu strzału dłonią nie była równie dobra.

Ekwador zagra w ćwierćfinale z zespołem lepszym w meczu Francji z USA.

Ukraina nie miała problemu z wyeliminowaniem Panamy. W swoim meczu była faworytem i zapewniła sobie awans już w pierwszej połowie, po której było 3:0. Dubletem wykazał się Daniło Sikan i z trzema golami na koncie dołączył do będących na drugim miejscu w klasyfikacji strzelców turnieju Cucho Hernandeza i Amadou Sagni. Wszyscy mają jednak małą szansę na wyprzedzenie w rankingu lidera Erlinga Halanda, który w meczu z Hondurasem zdobył dziewięć bramek.

Panamę było stać na honorowego gola w drugiej połowie, ale ostatnie słowo należało do Ukrainy. Serhij Bułeca ustalił wynik na 4:1 w 83. minucie.

Ukraina zagra w ćwierćfinale z Kolumbią.