Eliminacje Euro 2020: Macedonia Północna - Polska. Zobacz zwycięskiego gola Krzysztofa Piątka

Druga połowa w Skopje rozpoczęła się dla Polaków w najlepszy możliwy sposób. Krzysztof Piątek, który wszedł na murawę w 46. minucie, strzelił gola z przewrotki i Biało-Czerwoni objęli prowadzenie 1:0 z Macedonią Północną. Zobacz bramkę.

Szymon Łożyński
radość zawodników Polski po strzeleniu bramki PAP / Andrzej Lange / Na zdjęciu: radość zawodników Polski po strzeleniu bramki
Pierwsza połowa piątkowego meczu nie była dobra w wykonaniu Biało-Czerwonych. Polacy nie potrafili przeprowadzić składnej akcji. Potrzebne były zmiany i takowej Jerzy Brzęczek dokonał zaraz po przerwie. Na murawę wszedł Krzysztof Piątek i na efekty nie trzeba było długo czekać.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nie popisał się jeden z piłkarzy Macedonii Północnej. Nie wybił piłki. Ta trafiła do Krzysztofa Piątka, który zdecydował się na strzał z przewrotki. Futbolówka wtoczyła się do siatki i Biało-Czerwoni objęli prowadzenie 1:0.

Można było mieć jeszcze wątpliwości, czy po drodze piłki nie dotknął Robert Lewandowski albo Kamil Glik. Powtórki wyjaśniły, że nie i gola przypisano Piątkowi. Bramkę zobaczysz w poniższym wideo:

Polacy prowadzenie 1:0 utrzymali do końca spotkania i wygrali 1:0. Po trzech eliminacyjnych spotkaniach Biało-Czerwoni mają komplet 9 punktów i prowadzą w grupie G.