Eliminacje Euro 2020: efektowny triumf Słowaków, Marek Hamsik zapisał się w historii

Reprezentacja Słowacji rozgromiła na wyjeździe Azerbejdżan 5:1, a dwa gole zdobył Marek Hamsik, który przeszedł do historii rodzimego futbolu.

Szymon Mierzyński
piłkarze reprezentacji Słowacji Getty Images / Darren Staples / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Słowacji
Były gwiazdor SSC Napoli (dziś występujący w chińskim Dalian Yifang) skompletował dublet, a to były dla niego trafienia nr 23 i 24 w narodowych barwach. To rekord i najlepszy wynik strzelecki w słowackiej kadrze od początku jej istnienia.

Do tej pory najskuteczniejszy był Robert Vittek, który w latach 2001-2016 uzbierał w sumie 23 gole.

->Eliminacje Euro 2020: Kazachstan rozbił San Marino

Azerowie nie byli w stanie zatrzymać Słowaków, jednak sam mecz, choć mający jednostronny przebieg, dostarczył sporo emocji - głównie za sprawą urody niektórych bramek. W pierwszej połowie cudownie z rzutu wolnego uderzył Juraj Kucka, a podobne walory wizualne miała niemal natychmiastowa odpowiedź gospodarzy, gdy pięknym "rogalem" kontaktowego gola zdobył Ramił Szejdajew.

Słowacy odpowiedzieli jednak natychmiast, a po przerwie definitywnie stłamsili nadzieje przeciwnika na dobry wynik. Ostatecznie zwyciężyli 5:1 i mają teraz sześć punktów - tyle samo co Chorwacja i Węgry. Ten ostatni zespół podejmie we wtorkowy wieczór Walię.

1:5 - David Hancko 85'

W 86. minucie w reprezentacji Słowacji na boisku pojawił się Lukas Haraslin (Lechia Gdańsk), który zastąpił Marka Hamsika.