Mistrzostwa Europy U-21: pewna wygrana Niemców z Danią. Zespół prowadzony przez Kuntza liderem grupy

W drugim poniedziałkowym meczu grupy B mistrzostw Europy do lat 21 górą Niemcy, którzy bez większych problemów pokonali Danię 3:1. Dwa gole w spotkaniu zdobył Marco Richter.

Michał Piegza
Luca Waldschmidt (z lewej) i Jacob Rasmussen (z prawej) PAP/EPA / GABRIELE MENIS / Na zdjęciu: Luca Waldschmidt (z lewej) i Jacob Rasmussen (z prawej)
Początek meczu był wyrównany, jednak z każdą kolejną minutą coraz wyraźniejsza była przewaga Niemców. Duńczycy założyli, że kontrami będą nękali rywala, jednak niewiele z tego im wychodziło.

Na pierwszą groźną okazję kibice czekali do 19. minuty. Wówczas do dogrania z prawej strony doszedł Maro Richter, jednak spudłował. Z każdą kolejną minutą przewaga Niemców była coraz wyraźniejsza. W 27. minucie drużyna prowadzona przez Stefana Kuntza objęła prowadzenie. Johannes Eggestein dograł w polu karnym do Richtera. Napastnik momentalnie płasko uderzył. Daniel Iversen nie był w stanie odbić piłki.

Po stracie gola Duńczycy wciąż nie potrafili zagrozić rywalom. To Niemcy w 40. minucie mogli prowadzić 2:0. Strzał Luki Waldschmidta odbił Iversen.

Drugą połowę dobrze mogli zacząć Duńczycy. Po dobrym zagraniu Jacoba Rasmussena sam na sam z Alexandrem Nuebelem znalazł się Robert Skov. Bramkarz zdołał odbić strzał. W 52. minucie tragicznie w defensywie zachował się Mads Pedersen, który podał piłkę Richterowi. Napastnik ruszył na bramkę Iversena i pokonał bramkarza.

Po stracie drugiej bramki Duńczycy szukali kontaktowego gola, ale to Niemcy byli bliżej trafienia. W 61. minucie strzał z ostrego kąta Benjamina Henrichsa nogą odbił Iversen. Cztery minuty później niemal przez pół boiska w kierunku bramki biegł Waldschmidt i podcinką umieścił piłkę w bramce.

Duńczykom udało się uratować honor w 73. minucie. W polu karnym ręką zagrał Timo Baumgartl, a rzut karny pewnie wykorzystał Skov. Podrażnieni stratą gola Niemcy szukali czwartego gola. Wykreowali sobie kilka okazji, ale nie potrafili ich wykorzystać.

Dzięki wygranej Niemcy zostali liderami grupy B. We wcześniejszym meczu Austria pokonała Serbię 2:0.

Niemcy U-21 - Dania U-21 3:1 (1:0)
1:0 - Richter 27'
2:0 - Richter 52'
3:0 - Waldschmidt 65'
3:1 - Skov (k.) 73'

Niemcy U-21: Alexander Nuebel - Lukas Klostermann, Jonathan Tah, Timo Baumgartl, Benjamin Henrichs - Levin Oztunali, Arne Maier (46' Florian Neuhaus), Maximilian Eggestein - Mahmoud Dahoud (79' Suat Serdar) - Luca Waldschmidt, Marco Richter (70' Nadiem Amiri).

Dania U-21: Daniel Iversen - Rasmus Kristensen, Victor Nelsson, Jacob Rasmussen, Mads Pedersen - Mathias Jensen, Philip Billing (80' Suat Serdar), Magnus Kofod Andersen (70' Oliver Abildgaard) - Robert Skov, Marcus Ingvartsen, Jacob Bruun Larsen (80' Jonas Wind).

Żółte kartki: Maier, Henrichs (Niemcy) oraz Ingvartsen, Jensen (Dania).