Puchar Narodów Afryki: Egipt już w 1/8 finału. Gol Mohameda Salaha

Egipt już w 1/8 finału Pucharu Narodów Afryki 2019. Gospodarz turnieju odniósł drugie zwycięstwo, pokonując tym razem Demokratyczną Republikę Konga 2:0.

Szymon Mierzyński
Mohamed Salah Getty Images / Alex Livesey / Na zdjęciu: Mohamed Salah
Podopieczni Javiera Aguirre - podobnie jak w inauguracyjnym starciu z Zimbabwe (1:0) - zdecydowali o losach rywalizacji w pierwszej połowie.

W 25. minucie, w ogromnym zamieszaniu, wynik otworzył Ahmed Elmohamady, a tuż przed przerwą - po udanym dryblingu w polu karnym - podwyższył go Mohamed Salah, dla którego było to pierwsze trafienie w trwającej imprezie.

->Terminarz Ligue 1: trudny start drużyny Kamila Glika

Egipcjanie zwyciężyli 2:0 i z kompletem sześciu punktów liderują w grupie A. Są już pewni awansu do 1/8 finału, bowiem nad zajmującym 3. pozycję Zimbabwe mają pięć "oczek" przewagi.

W 3. kolejce gospodarz turnieju zmierzy się z Ugandą, zaś Zimbabwe zagra z Demokratyczną Republiką Konga. Oba mecze rozpoczną się w niedzielę o godz. 21.00.

->Sparingowo: Lech Poznań wygrał z Broendby IF

Egipt - DR Konga 2:0 (2:0) 1:0 - Ahmed El Mohamady 25' 2:0 - Mohamed Salah 43'