Eliminacje Ligi Mistrzów. Zespół z Kosowa odrobił straty grając w osłabieniu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Laurence Griffiths / Piłka nożna
Getty Images / Laurence Griffiths / Piłka nożna

Za nami runda wstępna Ligi Mistrzów. W meczu w Prisztinie Feronikeli Drenas z Kosowa pokonał 2:1 FC Santa Coloma z Andory i zagra w I rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów.

Feronikeli Drenas zagra w I rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. Klub z Kosowa przeszedł dwie rundy wstępne eliminacji. Najpierw piłkarze Feronikeli 1:0 pokonali Lincoln Red Imps i w decydującym meczu zagrali w Prisztinie z FC Santa Coloma. Drużyna z Andory w rundzie przedwstępnej 1:0 ograła SP Tre Penne z San Marino.

W piątkowej potyczce gole padały po przerwie. W 50. minucie za dwie żółte kartki boisko opuścił zawodnik gospodarzy Ylli Hoxha. Chwilę później goście trafili do siatki. Utrata gola nie podłamała drużyny z Kosowa. W 58. minucie do remisu doprowadził Mevlan Zeka. Decydujący gol padł na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu. Trafienie na miarę awansu Feronikeli zdobył Kastriot Rexha.

Feronikeli Drenas - FC Santa Coloma 2:1 (0:0)

0:1 - Sosa 52' 1:1 - Zeka 58' 2:1 - Rexha 87'

Czerwona kartka: Hoxha (Feronikeli) /50', za dwie żółte/.

Zespół z Feronikeli Drenas w I rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów w dwumeczu zagra z New Saints FC. Mecze zaplanowano na 9 i 17 lipca.

Feronikeli Drenas wyeliminuje FC Saints?