Sparing. GKS Jastrzębie pokazuje moc. Trzy gole w trzy minuty Znicza Pruszków

GKS 1962 Jastrzębie znów zwyciężył w sparingu. Tym razem 2:1 z imiennikiem z Katowic. Znicz Pruszków popisał się niebanalnym przyspieszeniem w wygranym 4:2 meczu z Sandecją Nowy Sącz.

Dominik Kulawiak oraz Daniel Ramirez Newspix / MICHAL CHWIEDUK / FOKUSMEDIA.COM.PL / Na zdjęciu: Dominik Kulawiak oraz Daniel Ramirez
Bilans GKS-u 1962 Jastrzębie w okresie przygotowań to cztery zwycięstwa i remis 2:2 z najlepszym w kraju Piastem Gliwice. W sobotę GKS wygrał 2:1 z imiennikiem z Katowic. W jego bramce stanął Mariusz Pawełek, który jeszcze w poprzednim sezonie był zawodnikiem zespołu ze stolicy Górnego Śląska. Skapitulował w czasie doliczonym, kiedy to jedynego gola dla gospodarzy strzelił Łukasz Wroński.

- Gra wyglądała momentami bardzo fajnie i o to nam chodzi. Szczególnie dobrze atakowaliśmy, ale nie ma się do czego przyczepić też w obronie. Wypełniliśmy swoje założenia, wyglądaliśmy dobrze pod kątem wytrzymałościowym i szybkościowym - mówi trener Jarosław Skrobacz.

W starciu pierwszoligowców Stal Mielec wygrała 2:0 z Radomiakiem Radom. Już w 11. minucie Adrian Paluchowski wszedł na boisko za kontuzjowanego Josipa Barisicia. Niewiele później dał prowadzenie drużynie z Podkarpacia. Wynik ustalił w 19. minucie Martin Dobrotka. Radomiak miał w tym meczu rzut karny, którego nie wykorzystał Leandro. To była druga jedenastka zmarnowana przez w tym roku przez wcześniej bezbłędnego Brazylijczyka.

Pięć klubów spoza PKO Ekstraklasy zagrało z zespołami z elity. Mocne lanie 1:7 dostali spadkowicze Bytovia Bytów i Miedź Legnica. Drugoligowiec jest po solidnej przebudowie i zanim choć odrobinę zorganizował się w defensywie, przegrywał 0:5 z Lechią Gdańsk. Najgroźniejsi dla zespołu z Bytowa byli Flavio Paixao oraz Sławomir Peszko. Portugalczyk strzelił trzy gole, a były reprezentant Polski dwa. Na dodatek po zagraniu Peszki samobójcze trafienie zaliczył Michał Rzuchowski. Miedź przegrała 1:7 z Piast Gliwice. Trzy gole strzelił legniczanom Piotr Parzyszek, a pozostałe obcokrajowcy. Pogoń Siedlce gościła przy Łazienkowskiej, gdzie została rozbita 0:6 przez Legię Warszawa. Trzy polskie drużyny przygotowujące się do występu w eliminacjach europejskich pucharów zaimponowały więc formą strzelecką.

Znicz Pruszków wygrał na terenie Sandecji Nowy Sącz. W 51. minucie przegrywał 1:2, a już trzy minuty później prowadził 4:2. Takim mało spodziewanym wynikiem zakończył się sparing. Po dwa gole strzelili Dariusz Zjawiński oraz Patryk Czarnowski. W czterech meczach Znicza w okresie przygotowań padło 19 bramek. Trzy z nich drugoligowiec wygrał, dwa z wyżej notowanymi klubami.

Górnik Polkowice - Falubaz Zielona Góra 3:2

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy GKS 1962 Jastrzębie będzie po rundzie jesiennej na miejscu premiowanym awansem?