Copa America 2019. Argentyna - Chile. Lionel Messi z czerwoną kartką!

Po raz drugi w karierze czerwoną kartkę obejrzał Lionel Messi. Argentyńczyk w meczu o 3. miejsce Copa America starł się z Garym Medelem z Chile. Sędzia zdecydował się wyrzucić z boiska obu piłkarzy.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
spięcie Leo Messiego z Garym Medelem Getty Images / Alexandre Schneider / Na zdjęciu: spięcie Leo Messiego z Garym Medelem
W 37. minucie meczu Argentyna - Chile na Copa America 2019 sędzia Mario Alberto Diaz de Vivar z Paragwaju wyrzucił z boiska kapitanów reprezentacji - Lionela Messiego oraz Gary'ego Medela.

Piłkarze starli się przy linii końcowej boiska. Argentyńczyk wbiegł w pole karne, ale Chilijczyk skutecznie go przyblokował. Po chwili doszło między nimi do spięcia - wyraźnie aktywniejszy był Medel, jednak arbiter postanowił obu odesłać wcześniej do szatni.

Po wielkich pretensjach piłkarzy sytuacja była jeszcze sprawdzana w wozie VAR. Czerwone kartki podtrzymano, choć wydaje się, że w obu przypadkach niesłusznie. Między zawodnikami doszło jedynie do lekkich przepychanek.

Dla Messiego to dopiero druga czerwona kartka w całej karierze! Reprezentant Albicelestes ostatnio wyleciał przedwcześnie z boiska w... debiucie w kadrze. W 2005 r. wszedł na boisko w towarzyskim spotkaniu z Węgrami i po niecałej minucie wyleciał za uderzenie rywala łokciem.

W profesjonalnej karierze Messi zagrał dla FC Barcelona i reprezentacji Argentyny w 824 spotkaniach od 2004 roku. Jako piłkarz "Dumy Katalonii" nigdy nie obejrzał czerwonej kartki.

Do przerwy Argentyna prowadziła z Chile 2:0. Relacja LIVE z meczu o 3. miejsce Copa America -> TUTAJ.

Czy Lionel Messi zasłużył na czerwoną kartkę w meczu z Chile?