Eliminacje Ligi Europy: mocne zrywy Rangers FC i CSKA Sofia. Gol Adama Gyurcso

Rangers FC strzelili cztery gole w 27 minut, a CSKA Sofia dokonała tej samej sztuki w 28 minut. Szkocka drużyna pokonała 4:0 St. Joseph's FC, a bułgarska 4:0 OFK Titograd Podgorica w I rundzie eliminacji Ligi Europy.

Adam Gyurcso WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Adam Gyurcso
Rangers FC czekali na powrót do europejskich pucharów od 2012 do 2017 roku. Kiedy ponownie w nich wystąpili, odpadli w kompromitujących okolicznościach po jednym dwumeczu w eliminacjach Ligi Europy. Przeciwnikiem wicemistrza Szkocji był luksemburski Progres Niedercorn. W poprzednim sezonie Rangersi zrehabilitowali się i po przejściu prawie całej drabinki eliminacyjnej, zaprezentowali się pozytywnie w grupie Ligi Europy. Także tegoroczną pucharową przygodę rozpoczęli od mocnego uderzenia.

W wygranym 4:0 meczu z gibraltarskim St. Joseph's FC podopieczni Stevena Gerrarda strzelili wszystkie gole między 50. a 77. minutą. Wynik ustalił Alfredo Morelos po asyście Jamesa Taverniera. Wyglądała ona komicznie. Anglik dokonał niezwykłej sztuki strzelenia z metra w poprzeczkę i sekundę później Kolumbijczyk musiał ratować go przed totalną kompromitacją.

Podobnie wyglądał mecz CSKA Sofia z OFK Titograd Podgorica. Bułgarska drużyna potrzebowała na strzelenie czterech goli tylko minutę więcej niż Rangers FC. Do wyniku 4:0 doprowadzili głównie południowcy. Do bramki Czarnogórców trafili dwaj Brazylijczycy oraz Portugalczyk.  Po drugiej stronie boiska czyste konto zachował Vytautas Cerniauskas, były golkiper Korony Kielce.

Dużo szczęścia miał Adam Gyurcso. Były skrzydłowy Pogoni Szczecin zabrał się za wykonanie rzutu karnego w 43. minucie meczu na Malcie z Gzirą United. Strzelił po ziemi w słupek. Piłka odbiła się od obramowania tak, że drugi raz wturlała się pod nogi Węgra. Tym razem trudniej było chybić i Gyurcso dał Hajdukowi Split prowadzenie 1:0. W doliczonym czasie Ivan Dolcek podwoił przewagę chorwackiego zespołu i przystąpi on z dwubramkową przewagą do rewanżu.

W czwartek mecze dwóch polskich drużyn w eliminacjach Ligi Europy. Legia Warszawa rozpocznie spotkanie na wyjeździe z College Europa FC o godzinie 20:30. O tej samej porze pierwszy gwizdek w starciu DAC Dunajska Streda z Cracovią.