Eliminacje Ligi Mistrzów: Piast - BATE. Zaskakujący wpis na profilu mistrzów Polski po porażce z Białorusinami

Piast Gliwice w środę odpadł z rywalizacji o Ligę Mistrzów. W śląskim klubie już skupiają się na walce o awans do Ligi Europy. Na twitterowym profilu mistrzów Polski pojawił się zaskakujący wpis, który wywołał mieszane reakcje.

Łukasz Witczyk
piłkarze Piasta Gliwice Newspix / TOMASZ WANTULA / Na zdjęciu: piłkarze Piasta Gliwice
W I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów gliwiczanie ulegli BATE Borysów. Na wyjeździe Piast Gliwice zremisował 1:1, a u siebie przegrał 1:2, choć do 81. minuty prowadził 1:0. Dwie szybko stracone bramki sprawiły, że marzenia o dalszej grze w eliminacjach najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych na świecie prysnęły niczym bańka mydlana.

- Marzenia, które każdy z nas miał od małego, by zagrać w Lidze Mistrzów, po części się skończyły. Pozostała nam gra w Lidze Europy - powiedział po spotkaniu kapitan Piasta, Marcin Pietrowski. Śląski klub już myśli o rywalizacji w eliminacjach Ligi Europy. Rywalem mistrzów Polski będzie Riga FC. Piast na Twitterze zamieścił wpis nawiązujący do dwumeczu z Łotyszami.

Wywołał on mieszane reakcje. Jeden z kibiców napisał nawet, że po odpadnięciu z eliminacji Ligi Mistrzów, taki post jest "nieśmieszny". Odpowiedź Piasta była natychmiastowa: "nie miało być śmiesznie".

Mecze II rundy eliminacji Ligi Europy rozegrane zostaną 25 lipca i 1 sierpnia. Pierwsze spotkanie rozegrane zostanie w Gliwicach.

Czy Piast Gliwice awansuje do fazy grupowej Ligi Europy?