MLS. Kacper Przybyłko zmarnował karnego, ale strzelił bramkę. 10. w sezonie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / ZUMA / Na zdjęciu: Kacper Przybyłko
Newspix / ZUMA / Na zdjęciu: Kacper Przybyłko

Kacper Przybyłko nie wykorzystał rzutu karnego, ale strzelił gola dla Philapelpdia Union w meczu z DC United (5:1). To jego 10. bramka w tym sezonie ligi MLS.

Polski napastnik podszedł do jedenastki w 41. minucie, po tym, jak w polu karnym sfaulował go Junior Moreno (za co zobaczył zresztą czerwoną kartkę). Kacper Przybyłko znacznie jednak przestrzelił, nawet nie był bliski skierowania piłki do siatki D.C. United.

Kacper Przybyłko zrehabilitował się w 52. minucie. Otrzymał wówczas piłkę kilka metrów od bramki, ustawił ją sobie na prawą nogę, a następnie wyczekał bramkarza i oddał dokładny strzał, kierując futbolówkę między słupki.

Dla Kacpra Przybyłki była to 10. bramka w tym sezonie ligi MLS.

Po 25 spotkaniach Philadelphia Union jest liderem tabeli Konferencji Wschodniej. Dotychczas drużyna Polaka wygrała 12 meczów, odniosła sześć remisów i poniosła siedem porażek.

Jej kolejnym rywalem będzie Houst Dynamo - spotkanie zostanie rozegrane w kolejny poniedziałek.