Liga Mistrzów. PAOK Saloniki - Ajax Amsterdam. Kuriozalny gol dla mistrza Holandii (skrót meczu)

Półfinalista poprzedniej edycji Ligi Mistrzów Ajax Amsterdam w trzeciej rundzie kwalifikacji walczy z PAOK-iem Saloniki. Z Grecji wywiózł remis. Bramka na 2:2 padła w niecodziennych okolicznościach.

Michał Fabian
Fernando Varela (PAOK) wybija piłkę w meczu z Ajaksem Amsterdam; obok Klaas-Jan Huntelaar Materiały prasowe / Dugout / Na zdjęciu: Fernando Varela (PAOK) wybija piłkę w meczu z Ajaksem Amsterdam; obok Klaas-Jan Huntelaar
Wiosną tego roku Ajax Amsterdam był rewelacją Ligi Mistrzów. W 1/8 finału wyrzucił za burtę Real Madryt, następnie uporał się z Juventusem Turyn. Dopiero w półfinale minimalnie lepszy od ekipy z Amsterdamu okazał się Tottenham.

To już jednak historia. Mistrz Holandii musi walczyć w kwalifikacjach o fazę grupową LM. W III rundzie trafił na PAOK Saloniki. Wtorkowy mecz w Grecji rozpoczął się dla Ajaksu znakomicie. Po strzale Hakima Ziyecha w 10. minucie objął prowadzenie.

Gospodarze jeszcze przed przerwą odwrócili losy spotkania. Bramkarza z Amsterdamu pokonywali Chuba Akpom i Leo Matos.

Ajax po przerwie ruszył do odrabiania strat. Gol wyrównujący padł szybko (w 52. minucie), w niecodziennych okolicznościach. Fernando Varela, stoper PAOK-u, chciał wybić piłkę, ale zrobił to tak nieudolnie, że nastrzelił Klaasa-Jana Huntelaara. Więcej okazji do zdobycia trzeciej bramki mieli goście, ale wynik 2:2 nie uległ zmianie.