Fortuna I liga: Warta Poznań podbiła Suwałki. Wigry nadal bez zwycięstwa

Warta Poznań wygrała 2:1 na stadionie Wigier Suwałki w ostatnim meczu 3. kolejki Fortuna I ligi. Drużyna z Wielkopolski rozpędza się pod wodzą Piotra Tworka.

piłkarze Warty Poznań Newspix / Jakub Ziemianin / Na zdjęciu: piłkarze Warty Poznań
Zieloni rozpoczęli sezon od koszmarnych 45 minut na stadionie Stali Mielec, ale już po przerwie prezentowali się dobrze na terenie kandydata do awansu. W swoim drugim spotkaniu wystartowali już trochę lepiej i pokonali w Grodzisku Wielkopolskim 1:0 GKS Bełchatów. Zwycięstwo 2:1 z Wigrami Suwałki to drugie Warty Poznań, która przeskoczyła dzięki niemu na piąte miejsce w tabeli.

Warta prowadziła od 18. minuty, kiedy to pierwszego gola w jej barwach strzelił Wiktor Długosz. Po przerwie goście podwoili przewagę, a do bramki trafił tym razem Gracjan Jaroch. Były napastnik Pogoni Szczecin cieszył się z gola po raz drugi w sezonie. Poprzednio przymierzył we wspomnianym meczu w Mielcu. Uskrzydlony tym oddał jeszcze uderzenie w słupek w 81. minucie. Gol byłego zawodnika poznaniaków Michała Żebrakowskiego na 1:2 w 87. minucie zmienił już niewiele. Punkty pojechały do stolicy Wielkopolski, choć Zieloni musieli się o nie trochę podenerwować w końcówce.

Wigry poniosły porażkę po dwóch meczach zremisowanych 1:1 z Chojniczanką i ze Stalą Mielec. W Fortuna I lidze są jeszcze cztery ekipy bez zwycięstwa i podopieczni Adama Fedoruka to jedna z nich.

Wigry Suwałki - Warta Poznań 1:2 (0:1)
0:1 - Wiktor Długosz 19'
0:2 - Gracjan Jaroch 48'
1:2 - Michał Żebrakowski 87'

Wigry: Dominik Kąkolewski - Grzegorz Aftyka, Arkadiusz Najemski, Dawid Sołdecki, Adrian Piekarski - Adrian Karankiewicz, Łukasz Sosnowski (56' Michał Żebrakowski) - Cezary Sauczek, Joel Huertas, Robert Bartczak (56' Kamil Sabiłło) - Szymon Łapiński (68' Paweł Gierach).

Warta: Adrian Lis - Jakub Kuzdra, Bartosz Kieliba, Tomasz Boczek, Jakub Kiełb - Mateusz Kupczak, Michał Grobelny (81' Adrian Cierpka) - Wiktor Długosz (58' Karol Gardzielewicz), Robert Janicki, Michał Jakóbowski (82' Mariusz Rybicki) - Gracjan Jaroch.

Żółte kartki: Sosnowski, Piekarski, Sauczek (Wigry) oraz Kuzdra, Długosz, Kieliba, Gardzielewicz (Warta).

Sędzia: Konrad Kiełczewski (Białystok).

Czy Warta Poznań będzie w górnej połowie tabeli po rundzie jesiennej?