Grecja. Pierwszy gol Karola Świderskiego. Polak wykorzystał szansę od trenera

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / PAOK Saloniki / Na zdjęciu: Karol Świderski
Materiały prasowe / PAOK Saloniki / Na zdjęciu: Karol Świderski

W meczu 1. kolejki greckiej ekstraklasy PAOK Saloniki pokonał Panetolikos GFS (2:1), a pierwszą bramkę dla mistrza kraju zdobył Karol Świderski. To jego premierowe trafienie w sezonie.

W tym artykule dowiesz się o:

Spotkanie z Panetolikosem był czwartym PAOK w sezonie 2019/2020, ale Karol Świderski znalazł się w wyjściowym składzie po raz pierwszy. We wcześniej rozegranych meczach kwalifikacji do Ligi Mistrzów z Ajaksem Amsterdam i eliminacji Ligi Europy ze Slovanem Bratysława Polak był tylko rezerwowym.

22-latek wykorzystał szansę od Abela Ferreiry i w 27. minucie dał mistrzowie Grecji prowadzenie. Świderski zamienił głową na gola dośrodkowanie Dimitrisa Giannoulisa. Polak przebywał na boisku do 67. minucie. Gdy zastępował go Chuba Akpom, PAOK prowadził 1:0.

Potem prowadzenie drużyny Polaka podwyższył Josip Misić. Goście odpowiedzieli jedynie honorowym trafieniem Dalcio Gomesa.

Czytaj również -> Słodko-gorzki występ Kamila Glika

Bilans Świderskiego w PAOK robi wrażenie. Odkąd w styczniu przeniósł się do Salonik z Jagiellonii Białystok, strzelił siedem goli, a przy dwóch asystował, choć rozegrał łącznie tylko 719 minut. Ma udział w bramce PAOK co 80 spędzonych na boisku minut.

PAOK Saloniki - Panetolikos GFS 2:1 (1:0) 1:0 - Świderski 27' 2:0 - Milić 76' 2:1 - Gomes 90'

Czy Karol Świderski zadebiutuje jesienią w reprezentacji Polski?