Ligue 1: Paris Saint-Germain - Toulouse FC. Mistrz rozkręcił się po przerwie, pechowy samobój (wideo)

Rezerwowy Eric-Maxim Choupo-Moting poprowadził Paris Saint-Germain do zwycięstwa w spotkaniu z Toulouse FC. Kameruńczyk strzelił dwa gole dla zespołu Thomasa Tuchela.

Michał Fabian
Mathieu Goncalves (Toulouse) niefortunnie interweniuje w meczu z PSG Materiały prasowe / Dugout / Na zdjęciu: Mathieu Goncalves (Toulouse) niefortunnie interweniuje w meczu z PSG
Paris Saint-Germain pokonał ekipę z Tuluzy 4:0, a wszystkie gole padły w drugiej połowie meczu na Parc des Princes (relacja TUTAJ>>). Wynik otworzył Eric-Maxim Choupo-Moting, który po kwadransie gry zmienił kontuzjowanego Edinsona Cavaniego.

Gol nr 2 padł po akcji Pablo Sarabii i niefortunnej interwencji Mathieu Goncalvesa. To nie był koniec pecha obrońcy Toulouse FC. Goncalves sprokurował także rzut karny, zagrywając piłkę ręką we własnym polu karnym. Jedenastkę zmarnował jednak Angel Di Maria.

Argentyńczyk zrehabilitował się, wypracowując - na spółkę z Juanem Bernatem - kolejne trafienie Choupo-Motinga. Natomiast czwarty gol dla paryżan padł po rzucie rożnym i uderzeniu głową Marquinhosa.

Mistrzowie Francji wygrali wysoko, ale trenera Thomasa Tuchela muszą martwić kontuzje innych piłkarzy. Oprócz Cavaniego z powodu urazu zeszli z boiska także Abdou Diallo oraz Kylian Mbappe Lottin.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Paris Saint-Germain ponownie zostanie mistrzem Francji?