Serie A: Inter Mediolan liderem. Bartłomiej Drągowski i Łukasz Teodorczyk w pokonanych drużynach

Drugie zwycięstwo odniósł Inter Mediolan i prowadzi w Serie A. Drużyna Antonio Conte pokonała 2:1 Cagliari Calcio. W przegranych spotkaniach zagrali Bartłomiej Drągowski i Łukasz Teodorczyk.

Bartłomiej Drągowski Getty Images / Gabriele Maltinti / Na zdjęciu: Bartłomiej Drągowski
Po zdemolowaniu US Lecce piłkarze Interu Mediolan przystąpili do pierwszej obrony pozycji lidera na stadionie Cagliari Calcio. Z Lombardii na Sardynię przeniósł się latem pomocnik Radja Nainggolan. Belg był w składzie Cagliari, w przeciwieństwie do Sebastiana Walukiewicza. Inter prowadził po pierwszej połowie 1:0 dzięki strzałowi Lautaro Martineza. Na gola Argentyńczyka odpowiedział Brazylijczyk. Joao Pedro trafił na 1:1 w 50. minucie. Mecz rozstrzygnął Romelu Lukaku uderzeniem z rzutu karnego na 2:1 dla Interu.

Młodzi Polacy spotkali się w Genui. Bartłomiej Drągowski zajął miejsce w bramce ACF Fiorentiny, natomiast pomocnicy Filip Jagiełło oraz Szymon Żurkowski byli rezerwowymi. Drągowski skapitulował już w 11. minucie, choć miał piłkę na dłoniach i był blisko jej sparowania. Nie zatrzymał jednak strzału Cristiana Zapaty i Genoa prowadziła 1:0. Drugiego gola wbił Drągowskiemu po solowym ataku Christian Kouame. Nie było w tej sytuacji błędu Polaka. Fiorentina odpowiedziała tylko jedną bramką na 1:2 i przegrała drugi mecz w sezonie.

Łukasz Teodorczyk wszedł na boisko z ławki rezerwowych w starciu Udinese Calcio z Parmą Calcio 1913. Drużyna Polaka starała się pójść za ciosem po piorunującym zwycięstwie z Milanem na inaugurację sezonu. Co prawda objęła prowadzenie, ale później do głosu doszedł były triumfator Pucharu UEFA. Parma odpowiedziała na trafienie Kevina Lasagni trzema golami i zwyciężyła 3:1.

Z powodu czerwonej kartki Paweł Dawidowicz nie mógł zagrać w meczu beniaminków. Hellas odwiedził dobrego znajomego z zaplecza elity US Lecce. Zespół z Werony zwyciężył 1:0 dzięki bramce Matteo Pessiny w 81. minucie.

Pięć goli padło w Bergamo, gdzie Atalanta przegrała 2:3 z Torino FC. Dwa gole strzelił Duvan Zapata, ale nie pozwoliły one zapunktować podopiecznym Gian Piero Gasperiniego, którzy na początku sezonu sporo goli strzelają, ale też dużo tracą. Toro poprawiło sobie samopoczucie po odpadnięciu z Ligi Europy i jest jedną z trzech drużyn w Serie A z kompletem sześciu puntów. Poza Bykami dwa zwycięstwa odnieśli wspomniani piłkarze Interu i Juventusu.