Piękny gol Ariela Mosóra w Pucharze Syrenki. W finale Polska zagra z Anglią

Reprezentacja Polski do lat 17 w półfinale Pucharu Syrenki pokonała Szwajcarię aż 4:1. Ozdobą spotkania był gol Ariela Mosóra - młody piłkarz Legii Warszawa popisał się kapitalnym uderzeniem z woleja pod poprzeczkę.

Grzegorz Wojnarowski
Twitter / Twitter/Łączy nas Piłka
Zespół prowadzony przez Marcina Dornę zaczął starcie ze Szwajcarami źle - to goście pierwsi zdobyli gola. Jednak tuż przed przerwą strzałem z rzutu karnego wyrównał Szymon Włodarczyk, a w drugiej połowie Biało-Czerwoni dominowali już nad rywalami.

Najpierw Kacper Kozłowski dał Polakom prowadzenie, a chwilę później zaliczył asystę przy bramce Mosóra. Celnie dośrodkował z rzutu rożnego do gracza Legii II Warszawa, a ten pięknym wolejem posłał piłkę do siatki. Wynik spotkania na 4:1 dla Polski ustalił Włodarczyk.

Szymon Włodarczyk i Ariel Mosór to synowie zawodników, którzy przed laty temu stanowili o sile Legii - Piotra Włodarczyka i Piotra Mosóra. Pierwszy występował na pozycji napastnika, w sezonie 2005/2006 zdobył z "Wojskowymi" mistrzostwo kraju.

Eliminacje Euro 2020: Jacek Bąk broni Jerzego Brzęczka. "Dajcie mu pracować"

Drugi był obrońcą, w sezonie 1994/1995 wywalczył ze stołecznym klubem potrójną koronę (mistrzostwo, puchar i superpuchar), a dwa lata później po raz drugi wygrał Puchar Polski. Zawodnikiem Legii był wówczas również Włodarczyk.

W finale Pucharu Syrenki Biało-Czerwoni zagrają z Anglią. Mecz odbędzie się we wtorek w Ząbkach. Początek o godzinie 17:00.

Jakim wynikiem zakończy się finał Pucharu Syrenki?