Liga Mistrzów. Borussia - FC Barcelona: Pech Jordiego Alby. Doznał kontuzji ścięgna udowego

Zaledwie 40 minut spędził na boisku Jordi Alba przy okazji meczu Ligi Mistrzów przeciwko Borussii Dortmund. Hiszpan doznał kontuzji ścięgna udowego.

Mateusz Kozanecki
Jordi Alba Getty Images / David S. Bustamante/Soccrates / Na zdjęciu: Jordi Alba
Około 30 minuty spotkania Jordi Alba upadł i potrzebował pomocy medycznej. Następnie kontynuował grę, ale po kilku minutach zasygnalizował, że konieczna będzie zmiana.

Trener Ernesto Valverde wpuścił w jego miejsce Sergiego Roberto. "Jordi Alba doznał kontuzji lewego ścięgna udowego. W środę przejdzie badania, które ujawnią, pełen obraz kontuzji" - ogłosiła FC Barcelona na Twitterze.

Pod jego nieobecność "Blaugrana" zremisowała na wyjeździe z Borussią Dortmund 0:0. Nie wiadomo, jak długo Jordi Alba będzie musiał pauzować.

W zespole z Katalonii kontuzje leczą jeszcze Ousmane Dembele i Samuel Umtiti. Pierwszy z nich niebawem powinien wrócić do gry. Z urazem łydki uporał się już także Lionel Messi.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy FC Barcelona awansuje do 1/8 finału Ligi Mistrzów?