Bundesliga: Niemcy ocenili występ Roberta Lewandowskiego. Klasa światowa!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Robert Lewandowski (z prawej)
PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Robert Lewandowski (z prawej)

Napastnik Bayernu Monachium zdobył dwa gole w meczu z 1. FC Koeln. Tak dobry występ nie przeszedł bez echa, zwłaszcza w Niemczech. Największe portale prześcigają się w pochwałach dla Roberta Lewandowskiego.

Sport.de: wykorzystał już pierwszą okazję

Portal sport.de "wycenił" grę Polaka na notę 1.5 (przypominamy, że w Niemczech obowiązuje hierarchia od: 1 - poziom światowy, przez 3 - dobry mecz, po 6 - katastrofa). Dziennikarze zwrócili szczególną uwagę na to, że Robert Lewandowski wykorzystał już pierwszą okazję, w 3. minucie spotkania. Podobnie było po zmianie stron. Napastnik reprezentacji Polski wpisał się na listę strzelców znów w... 3. minucie, czyli 48. całego meczu.

tz.de: trzech piłkarzy Bayernu z najwyższą notą

Portal tz.de postanowił trzem zawodnikom Bawarczyków przyznać najwyższą notę. Oprócz Lewandowskiego wyróżnieni zostali: Philippe Coutinho oraz Ivan Perisić. Warto zwrócić uwagę, że poza wcześniej wymienionymi piłkarzami, którzy zaprezentowali "klasę światową", pozostali gracze Bayernu zasłużyli zaledwie na "trójki", była również i jedna "czwórka" (Jerome Boateng).

SofaScore: Lewandowski na 8.5

Tylko Philippe Coutinho (9.8!) uzyskał lepszą notę niż Lewandowski. Akurat w przypadku SofaScore to oceny są przyznawane w granicach: 1-10. I czym wyższa nota, tym lepiej. Dokładnie taką samą ocenę jak "Lewy", uzyskał Joshua Kimmich.

"Abendzeitung München": Lewandowski poważnie myśli o rekordzie Muellera

Maximilian Koch - dziennikarz monachijskiej gazety - przyznał Lewandowskiemu notę "2". To była najwyższa ocena w zespole (obok Boatenga). To był ósmy i dziewiąty gol polskiego napastnika w sezonie. Niemiecki dziennikarz zwrócił uwagę, że z taką skutecznością "Lewy" może realnie myśleć o pobiciu rekordu legendarnego Gerda Muellera, który w jednym sezonie strzelił aż 40 bramek.

spox.com: od sezonu 1967/68 nie było takiej sytuacji

Dziennikarze portalu spox.com uznali, że Lewandowski rozegrał świetny mecz i przyznali mu notę "2". Jednocześnie zauważyli, że od sezonu 1967/68 (czyli od 52 lat!) nikt nie był tak skuteczny w pierwszych pięciu kolejkach niemieckiej Bundesligi.

sportbuzzer.de: Lewandowski siódmym zawodnikiem w historii Bundesligi

Dziennikarze portalu sportbuzzer.de ocenili grę Polaka wysoko - na "2". Zwrócili również uwagę, że Lewandowski zdobywając bramkę w każdym z pierwszych pięciu meczów sezonu jest siódmym piłkarzem w historii, który może pochwalić się takim osiągnięciem. A drugim w barwach Bayernu Monachium - po Carstenie Janckerze (TUTAJ więcej szczegółów >>).