Bundesliga. Niewykorzystana szansa Fortuny Duesseldorf. Borussia M'gladbach odwróciła losy meczu

W niedzielnym spotkaniu 5. kolejki Bundesligi Borussia M'gladbach pokonała Fortunę Duesseldorf 2:1. Grę gospodarzy odmienił Marcus Thuram, który wszedł na boisko w drugiej połowie i zdobył oba gole.

Łukasz Witczyk
Andre Hoffmann (z prawej) oraz Raffael PAP/EPA / SASCHA STEINBACH / Na zdjęciu: Andre Hoffmann (z prawej) oraz Raffael
Mecz fantastycznie rozpoczął się dla Fortuny Duesseldorf. Już w 6. minucie goście objęli prowadzenie po tym, jak Andre Hoffmann po dośrodkowaniu ze skrzydła głową dograł w kierunku Kasima Adamsa, a temu pozostało tylko z dwóch metrów wpakować piłkę do siatki. Fortuna skupiła się na obronie korzystnego rezultatu i to udawało się gościom do 74. minuty.

Wtedy dał o sobie znać Marcus Thuram, który kilka chwil wcześniej pojawił się na boisku. Francuz zdobył dwie bramki i dał Borussii M'gladbach zwycięstwo. Najpierw wykorzystał dogranie Stefana Lainera i tylko dostawił nogę. Gol ten dodał gospodarzom wiary w odniesienie zwycięstwa.

W końcówce Thuram przechylił szalę zwycięstwa na stronę miejscowych. Najlepiej zachował się w zamieszaniu w polu karnym i z najbliższej odległości skierował piłkę do bramki. W podstawowym składzie mecz rozpoczął Dawid Kownacki. Zawodnik Fortuny w 79. minucie opuścił boisko, a zmienił go Rouwen Hennings.

Borussia M'gladbach - Fortuna Duesseldorf 2:1 (0:1) 0:1 - Kasim Adams 6' 1:1 - Marcus Thuram 74' 2:1 - Marcus Thuram 88'