Liga Mistrzów. Real Madryt - Club Brugge. Dennis wyjaśnił, dlaczego naśladował Ronaldo

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Rodrigo Jimenez / Na zdjęciu: Emmanuel Bonaventure Dennis
PAP/EPA / Rodrigo Jimenez / Na zdjęciu: Emmanuel Bonaventure Dennis

Emmanuel Bonaventure Dennis strzelił dwie bramki w meczu Ligi Mistrzów przeciwko Realowi Madryt (wynik 2:2). Po każdym z goli napastnik Club Brugge prezentował słynną cieszynkę Cristiano Ronaldo. Wiadomo już, skąd taki pomysł.

Nigeryjski napastnik Club Brugge Emmanuel Bonaventure Dennis w pierwszej połowie wtorkowego meczu Ligi Mistrzów Real Madryt - Brugge (wynik 2:2) uciszył kibiców na Santiago Bernabeu. Gracz gości zdobył dwie bramki, po których naśladował cieszynki byłej już gwiazdy Królewskich, Cristiano Ronaldo.

Po meczu Nigeryjczyk wyjaśnił dziennikarzom, dlaczego świętował gole właśnie w ten sposób. - Lubię Cristiano i dla mnie jest on najlepszym piłkarzem na świecie. Byłem smutny, kiedy odchodził z klubu z Madrytu (do Juventusu Turyn - przyp. red.). Dzisiaj świętowałem swoje bramki jak Ronaldo, aby pokazać kibicom Realu, że coś stracili - zdradził Dennis w wywiadzie dla telewizji RTL.

ZOBACZ: Liga Mistrzów. FC Barcelona - Inter Mediolan: hitowy mecz w TVP. Inter osłabiony brakiem Lukaku (transmisja) >>

21-letni zawodnik dodał, że przed meczem obiecał sobie, że w przypadku zdobycia bramki na stadionie Realu zrobi sobie pamiątkowy tatuaż. Dwa gole strzelone Królewskim oznaczają jednak, że będzie musiał wykonać... dwa tatuaże.

ZOBACZ: Liga Mistrzów. Tony Pulis: Nie mogliśmy wpasować Gnabry'ego w zespół >>

Dennis występuje w Brugge od sezonu 2017/18. W tym sezonie Nigeryjczyk wystąpił w 12 meczach (w lidze belgijskiej i Lidze Mistrzów), w których strzelił pięć bramek.