Bundesliga. Robert Lewandowski pisze historię! Pnie się w klasyfikacji strzelców wszech czasów

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Tak pisze się historię! Robert Lewandowski jest już czwartym strzelcem w historii Bundesligi, a w tym sezonie awansuje pewnie jeszcze na trzecią pozycję. Polak strzelił już w niemieckiej lidze 213 goli.

Tego ostatniego Robert Lewandowski zdobył w sobotnim meczu z TSG 1899 Hoffenheim. Napastnik Bayernu Monachium trafił do bramki w 73. minucie meczu, po dośrodkowaniu Thomasa Muellera. Gol Polaka nie pomógł mistrzom Niemiec, którzy sensacyjnie przegrali 1:2.

Nasz napastnik ma jednak swój mały sukces, bo dogonił w klasyfikacji strzelców wszech czasów Bundesligi Manfreda Burgsmuellera (były napastnik m.in. Borussii Dortmund i Werderu Brema). Obaj mają po 213 goli. Jeśli Polak nadal będzie tak skuteczny jak od początku rozgrywek, to szybko wskoczy na podium. Trzeci w klasyfikacji Jupp Heynckess strzelił 220 goli.

Niezagrożony jest rekord legendarnego napastnika Bayernu Gerda Muellera (365 goli). Drugi jest Klaus Fischer - 268 goli.