Sparingi. Pogoń Szczecin sprawiła kłopot Cagliari Calcio. Giovanni Simeone nie pozwolił jej wygrać

Pogoń Szczecin prowadziła przez ponad godzinę z Cagliari Calcio. Jej silny opór złamał Giovanni Simeone, który strzelił hat-tricka i ustalił wynik meczu towarzyskiego na 3:1.

piłkarze Pogoni Szczecin Newspix / Szymon Górski / Na zdjęciu: piłkarze Pogoni Szczecin
Zapis o rozegraniu meczu jest w umowie transferowej Sebastiana Walukiewicza, którego Pogoń Szczecin sprzedała za 4 miliony euro do włoskiego klubu. Zgodnie z ustaleniami ma się odbyć w Szczecinie, ale dopiero po wybudowaniu nowych trybun. Na razie klub z Serie A zaprosił Portowców na kilka dni na Sardynię. Sam Walukiewicz zagrać nie mógł z powodu zgrupowania reprezentacji młodzieżowej.

Najaktywniejszym piłkarzem w pierwszej połowie był Srdjan Spiridonović, który kilkakrotnie zagroził zawodnikom z Cagliari. Sam wywalczył i wykorzystał rzut karny w 5. minucie, dzięki czemu Pogoń prowadziła 1:0. Był to zasłużony wynik. W drugiej części zaatakowali gospodarze, którzy nie chcieli zapisać sobie porażki w przerwie reprezentacyjnej. W 74. minucie Jakuba Bursztyna pokonał Giovanni Simeone i po złamaniu silnego oporu Pogoni poszedł za ciosem. Argentyńczyk pokazał się trenerowi, strzelił hat-tricka i w pojedynkę odwrócił wynik 0:1 na 3:1 dla włoskiego zespołu.

Trener Rolando Maran nie wystawił przeciwko liderowi PKO Ekstraklasy galowego składu, ale podstawowi piłkarze jego zespołu na boisku byli. W obronie Luca Ceppitelli, w drugiej linii powracający do formy po kontuzji Radja Nainggolan. Na skrzydle Lucas Castro. Po przerwie zagrał między innymi wspomniany Giovanni Simeone i został najważniejszym graczem sparingu.

Cagliari Calcio - Pogoń Szczecin 3:1 (0:1)
0:1 - Srdjan Spiridonović (k.) 5'
1:1 - Giovanni Simeone 74'
2:1 - Giovanni Simeone 83'
3:1 - Giovanni Simeone (k.) 90'

Cagliari: Rafael (63' Simone Aresti) - Simone Pinna, Luca Ceppitelli (63' Paolo Farago), Alessandro Deiola, Aly Nader (46' Margo Rog) - Radja Nainggolan, Christian Oliva, Lucas Castro (72' Riccardo Ladinetti) - Valter Birsa (70' Giovanni Simeone) - Alessio Cerri, Daniele Ragatzu

Pogoń: Dante Stipica (46' Jakub Bursztyn) - Benedikt Zech (46' Jakub Bartkowski), Konstantinos Triantafyllopoulos (46' Maciej Żurawski), Igor Łasicki, Hubert Matynia (71' Kacper Smoliński), David Stec (46' Iker Guarrotxena), Tomas Podstawski (46' Zvonimir Kozulj), Santeri Hostikka (46' Adam Frączczak), Srdjan Spiridonović (46' Damian Dąbrowski), Sebastian Kowalczyk (46' Soufian Benyamina), Michalis Manias (46' Adam Buksa)

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Pogoń Szczecin będzie liderem PKO Ekstraklasy po rundzie jesiennej?