Fortuna I liga: szalona "strzelanina" w Nowym Sączu. Osiem goli i remis Sandecji z Chojniczanką

Do efektownej wymiany ciosów doszło w Nowym Sączu. Piłkarze strzelili osiem goli. Sandecja zremisowała 4:4 z Chojniczanką.

Jan Mudra (z lewej) i Thiago (z prawej) Newspix / Łukasz Sobala / Na zdjęciu: Jan Mudra (z lewej) i Thiago (z prawej)
Chojniczanka objęła prowadzenie w 1. minucie po strzale Toniego Canejo i tak rozpoczęła się efektowna dla kibiców walka o komplet punktów. Na gola Hiszpana odpowiedział Thiago rodem z Brazylii, a po kolejnych trafieniach Marcina Flisa oraz Radosława Kanacha drużyna z Nowego Sącza wyszła na prowadzenie 3:1 w 33. minucie.

Województwo małopolskie przyciąga ostatnio widowiskowe pierwszoligowe mecze z hokejowymi wynikami. Tydzień temu Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonał 4:3 GKS Tychy. Taki sam wynik był w Nowym Sączu po 54 minutach. Michal Piter-Bucko odpowiedział na dwa wcześniejsze gole Chojniczanki, po których cieszyła się ona z wyrównania.

Defensywa obu drużyn istniała teoretycznie, a piłkarze ofensywni nie przestawali atakować. Mateusz Kuzimski strzelił na 4:4 w 64. minucie. Trenerzy nie zamierzali hamować swoich podopiecznych, wprowadzili napastników, a jeden z nich Janusz Surdykowski to były podopieczny Tomasza Kafarskiego z Bytovii Bytów. Wszedł też Wojciech Trochim związany przez lata z Sandecją. Obu piłkarzom nie udało się jednak rozstrzygnąć starcia. Stanęło na wysokim remisie, a najbardziej niezadowoleni z takiego wyniku byli bramkarze Daniel Bielica i Andrzej Witan.

Sandecja Nowy Sącz - Chojniczanka 4:4 (3:2)
0:1 - Toni Canejo 1'
1:1 - Thiago 7'
2:1 - Marcin Flis 18'
3:1 - Radosław Kanach 33'
3:2 - Emil Drozdowicz 45'
3:3 - Mateusz Bartosiak 47'
4:3 - Michal Piter-Bucko 54'
4:4 - Mateusz Kuzimski 64'

Sandecja: Daniel Bielica - Adrian Basta, Michal Piter-Bucko, Marcin Flis - Dominik Kun, Radosław Kanach, Grzegorz Baran (69' Mateusz Klichowicz), Thiago, Damian Chmiel (74' Adrian Danek) - Mariusz Gabrych (86' Michał Walski), Kamil Ogorzały.

Chojniczanka: Andrzej Witan - Jan Mudra, Mateusz Bartosiak, Hubert Wołąkiewicz, Kamil Sylwestrzak - Oskar Paprzycki, Bartosz Wolski - Emil Drozdowicz (69' Janusz Surdykowski), Toni Canejo (76' Wojciech Trochim), Agwan Papikjan (84' Krystian Wachowiak) - Mateusz Kuzimski.

Żółta kartka: Basta, Ogorzały (Sandecja) oraz Drozdowicz, Surdykowski, Mudra, Wachowiak (Chojniczanka).