Unia Janikowo po meczu w Gnieźnie

Udanie rundę wiosenną zainaugurowali piłkarze trzecioligowej Unii Janikowo. Podopieczni Zbigniewa Kieżuna pokonali w wyjazdowym spotkaniu Mieszko Gniezno 2:1. Bramki dające zwycięstwo janikowskiej drużynie zdobyli Piotr Nowosielski oraz Krzysztof Filipek.

Mateusz Stępień

Z niemałymi obawami na spotkanie do Gniezna wybierali się piłkarze janikowskiej Unii. Ostatni raz bowiem, odnieśli tam zwycięstwo w 2003 roku. Sobotni pojedynek przebiegał już jednak po dyktando graczy z Janikowa. Drużyna prowadzona przez Zbigniewa Kieżuna od pierwszych minut przejęła inicjatywę na boisku, którą udokumentowała w 41 minucie. Wtedy właśnie za sprawą Piotra Nowosielskiego Unia wyszła na prowadzenie 1:0. Po godzinie gry był już jednak remis. Z rzutu rożnego piłkę w pole karne dośrodkował były gracz janikowskiej drużyny ? Branko Rasić, a do wyrównania strzałem głową doprowadził Mariusz Piotrowski. Losy meczu rozstrzygnęły się w 71 minucie, kiedy to indywidualną akację przeprowadził Marcin Tarnowski. Podał on piłkę do Krzysztofa Filipka i ten wyprowadził swój zespół na prowadzenie 2:1.

- Naszą największą wadą na jesień była przede wszystkim skuteczność. Mieliśmy aż pięć bezbramkowych remisów, z których przynajmniej cztery powinny sie zakończyć naszą wygraną. Tak więc nad tym przede wszystkim musimy popracować jeśli chcemy na wiosnę odnosić zwycięstwa. - wyjawił Maciej Mysiak, piłkarz janikowskiej drużyny.

Unia udanie rozpoczęła rundę wiosenną. Kolejny rywal, z którym zmierzy się zespół Zbigniewa Kieżuna także nie należy do najłatwiejszych. Będzie to bowiem Nielba Wągrowiec plasującą się obecnie na drugiej pozycji w ligowej

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!