Eliminacje Euro 2020: Ukraina - Portugalia. Cristiano Ronaldo z golem numer 700 w profesjonalnej karierze

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PAULO NOVAIS / Na zdjęciu: Ołeksandr Zinchenko (z lewej) i Cristiano Ronaldo (z prawej)

Mimo 34 lat na karku, Cristiano Ronaldo wciąż przełamuje kolejne bariery. W meczu z Ukrainą zdobył swoją 700. bramkę w profesjonalnej karierze. Dokonał tego jako 6. gracz w historii. Mimo tego jednak, jego reprezentacja przegrała z Ukrainą 1:2.

Swoje jubileuszowe 700. trafienie Cristiano Ronaldo zdobył w 72. minucie starcia Eliminacji Euro 2020 przeciwko Ukrainie, kiedy to pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką Tarasa Stepanenko.

Portugalczyk pokonał barierę 700 goli jako 6. zawodnik w historii. Wcześniej dokonali tego: Josef Biscan, Pele, Romario, Ferenc Puskas oraz Gerd Mueller. Blisko tej granicy jest także Leo Messi, który dotychczas strzelił 672 bramki.