Liga Mistrzów. Tottenham Hotspur - Crvena Zvezda Belgrad: Koguty z pierwszym zwycięstwem

Tottenham Hotspur, finalista poprzedniej edycji Ligi Mistrzów, w końcu zwyciężył w obecnej odsłonie tych elitarnych rozgrywek. W meczu 3. kolejki grupy B LM Koguty ograły przed własną publicznością Crvenę Zvezdę Belgrad 5:0.

Tomasz Rosiński
piłkarze Tottenhamu Hotspur Getty Images / Chloe Knott - Danehouse / Na zdjęciu: piłkarze Tottenhamu Hotspur
Tottenham, po remisie z greckim Olympiakosem Pireus (2:2) i klęsce z niemieckim Bayernem Monachium (2:7), chciał w końcu wygrać i we wtorkowy wieczór zrealizował swój cel.

Podopieczni Mauricio Pochettino od pierwszego gwizdka sędziego mocno ruszyli na rywala i już w 9. minucie rywalizacji wyszli na prowadzenie. Wówczas dokładnie z rzutu rożnego dośrodkował Erik Lamela, zaś celnie główkował niezawodny Harry Kane.

Nie minęło 420 sekund, a było 2:0 dla Kogutów. Świetną wrzutką popisał się Lamela, natomiast Heung-Min Son dopełnił formalności i huknął nie do obrony z kilku metrów.

Od tego momentu gospodarze kontrolowali boiskowe wydarzenia i cierpliwie czekali na swoją kolejną dogodną okazję do zdobycia bramki, która nadarzyła się tuż przed przerwą. Tanguy Ndombele zagrał prostopadłe podanie do Sona, a ten w sytuacji sam na sam pokonał Milana Borjana.

Londyńczycy po zmianie stron nie zamierzali zwalniać tempa i w 57. minucie zadali czwarty cios. Erik Lamela do dwóch asyst dorzucił gola po zagraniu od Serge'a Auriera.

Miejscowej ekipie wciąż było mało, a Kane wykończył ładną, składną akcję. Tym samym Anglik podobnie jak Heung-Min Son skompletował dublet podczas tej konfrontacji i jak się później okazało ustalił wynik zawodów.