Liga Europy. Partizan - Manchester United. Skromna wygrana angielskiej drużyny

Kolejną wygraną w grupie Ligi Europy zanotował Manchester United. Anglicy 1:0 zwyciężyli na boisku lidera Partizana Belgrad. Jedynego gola zdobył na dwie minuty przed przerwą Anthony Martial, który wykorzystał rzut karny.

Michał Piegza
piłkarze Manchesteru United PAP/EPA / SRDJAN SUKI / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru United
Po dwóch kolejkach Ligi Europy w grupie L po cztery punkty miały zespoły Partizana i United. Zwycięzca spotkania robił spory krok w kierunku fazy pucharowej.

Pierwsze minuty spotkania rozczarowały. Na boisku niewiele się działo, zespoły nie kwapiły się do ataku. Szansę na gola miał po kwadransie Scott McTominay, którego strzał zatrzymał się na bocznej siatce.

Ciekawiej zrobiło się w końcówce 1. połowy. W 38. minucie uderzał Jesse Lingard, piłka trafiła w słupek "świątyni" gospodarzy. Trzy minuty później o sporym szczęściu mogli mówić goście. Z dystansu przymierzył Umar Sadiq, który również trafił w obramowanie bramki.

Dwie minuty przed przerwą goście objęli prowadzenie. W polu karnym przewrócony został Brandon Williams. Sfaulował go Nemanja Miletić. Rzut karny pewnie wykorzystał Anthony Martial.

Po zmianie stron do ataku ruszyli gracze z Belgradu. Kilka razy groźnie zrobiło w polu karnym Manchesteru United, Serbowie jednak nie potrafili wykreować sobie dogodnej szansy na doprowadzenie do remisu.

W kolejnych minutach spotkanie wyrównało się. Po godzinie gry nerwowo zrobiło się na boisku. Gospodarze mieli pretensje do arbitra o niepodyktowanie rzutu karnego. W efekcie sędzia ukarał protestujących żółtymi kartkami.

W końcówce ponownie zaatakowali, nie mający już nic do stracenia, gospodarze. W 83. minucie do dogrania z rzutu wolnego doszedł Takuma Asano, którego groźny strzał zdołał odbić Sergio Romero. Cztery minuty przed końcem z ok. 18 metrów tuż ponad bramką uderzył Bibras Natcho. Klarowniejszej szansy na doprowadzenie do wyrównania Serbowie już sobie nie stworzyli.

Partizan Belgrad - Manchester United 0:1 (0:1)
0:1 - Anthony Martial (k.) 43'

Partizan Belgrad: Vladimir Stojković - Nemanja Miletić, Bojan Ostojić, Starhinja Pavlovic, Slobodan Urosević - Seydouba Soumah (83' Lazar Pavlović), Sasa Zdjelar, Bibras Natcho, Zoran Tosić (75' Filip Stevanovic) - Umar Sadiq, Takuma Asano (90+2' Djordje Ivanović).

Manchester United: Sergio Romero - Aaron Wan-Bissaka (60' Daniel James), Harry Maguire, Marcos Rojo, Brandon Williams - Phil Jones, Scott McTominay - Jesse Lingard, Juan Mata, James Garner (81' Andreas Pereira) - Anthony Martial (60' Marcus Rashford).

Żółte kartki: Natcho, Miletić, Zdjelar (Partizan) oraz Jones (United).

Sędzia: Xavier Estrada Fernandez (Hiszpania).