II liga: Widzew Łódź wyrwał punkty Stali Stalowa Wola. Resovia i GKS Katowice również świetnie finiszowali

Najlepsi drugoligowcy walczyli o zwycięstwo do ostatnich minut. W końcówce podstawowego czasu zapewnili sobie komplet punktów piłkarze Widzewa Łódź, Resovii i GKS-u Katowice.

radość piłkarzy Widzewa Łódź WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: radość piłkarzy Widzewa Łódź
Widzew Łódź nie przegrał już od 10 meczów. Wśród postronnych kibiców może jeszcze krążyć negatywna opinia o grze zespołu Marcina Kaczmarka z początku sezonu, jednak wczesną jesienią drużyna jest skuteczna, a i potrafi być efektowna. W sobotę Widzew odwiedził Stal Stalowa Wola. W Boguchwale w poprzednim sezonie dostał lanie 0:3. W tym również nie było łatwo o pozytywny rezultat. Gola na 1:0 strzelił dopiero w 88. minucie Rafał Wolsztyński. Walczący do końca goście zabrali do Łodzi komplet punktów.

Resovia została liderem w drugoligowej tabeli dzięki zwycięstwu 2:1 na własnym stadionie. U siebie legitymuje się bardzo dobrym bilansem pięć wygranych, remis oraz porażka. Podjęła Elanę Toruń i także to spotkanie rozstrzygnęło się późno. Resovia strzeliła decydującego gola minutę wcześniej niż zrobił to w równoległym meczu Widzew.

GKS Katowice jest niepokonany od siedmiu meczów przy Bukowej, a na dodatek sześć ostatnich rozstrzygnął na swoją korzyść. Po miesiącach niepowodzeń na swoim stadionie zaczął wynagradzać kibicom upokorzenia. GKS pokonał 2:1 Pogoń Siedlce. Długo był remis aż wreszcie w 85. minucie Arkadiusz Jędrych zdobył decydującą bramkę. Wygrana jest cenniejsza, ponieważ odniesiona grając przez ponad godzinę w dziesięciu.

Błękitni Stargard starali się wykorzystać atut własnego boiska w konfrontacji z Legionovią Legionowo, która po długiej serii porażek, złapała odrobinę wiatru w żagle i zapunktowała w trzech poprzednich spotkaniach. Błękitni nie pozwolili beniaminkowi opuścić ostatniego miejsca w tabeli, a zwycięstwo 2:1 zapewnił im autor dwóch goli Piotr Kurbiel. Stargardzianie kontrolują bezpieczną przewagę nad strefą spadkową.

Bardzo istotna dla sytuacji na dole tabeli była konfrontacja w Wejherowie. Gryf zmierzył się z Lechem II Poznań, którego seria bez zwycięstwa trwała już sześć kolejek. Rezerwiści mieli pięć punktów zaliczki nad Gryfem i nie zamierzali jej roztrwonić. Młodzi piłkarze z Wielkopolski stanęli na wysokości zadania i zwyciężyli 2:1.

Górnik Łęczna stracił prowadzenie w tabeli. Dał się za jednym zamachem wyprzedzić Resovii, Widzewowi i GieKSie. Na własne życzenie jest teraz czwarty. Przeciwnikiem podopiecznych Kamila Kieresia była Skra Częstochowa, która jest najgorszym drugoligowcem na wyjazdach. W ośmiu meczach w roli gościa zdobyła dwa punkty. Górnik tradycyjnie jako pierwszy stracił gola i zdążył tylko wyrównać na 1:1. Taki rezultat to przykra niespodzianka dla łęcznian.

15. kolejka II ligi:

Stal Stalowa Wola - Widzew Łódź 0:1 (0:0)

2:1 - Arkadiusz Jędrych 85'

Błękitni Stargard - Legionovia Legionowo 2:1 (1:0)
1:0 - Piotr Kurbiel 11'
2:0 - Piotr Kurbiel 76'
2:1 - Eryk Więdłocha 77'

Gryf Wejherowo - Lech II Poznań 1:2 (0:1)
0:1 - Jakub Białczyk 15'
0:2 - Filip Szymczak 64'
1:2 - Maksymilian Hebel (k.) 71'

Górnik Łęczna - Skra Częstochowa 1:1 (0:0)
0:1 - Konrad Andrzejczak 65'
1:1 - Paweł Baranowski 81'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Widzew Łódź będzie liderem po rundzie jesiennej?