Premier League. Niecodzienny przebieg meczu w Brighton, remisy drużyn Boruca i Fabiańskiego

Mecz Brighton and Hove Albion - Everton (3:2) trudno było nazwać hitem 10. kolejki Premier League, ale spotkanie na The American Express Community Stadium niespodziewanie miało niecodzienny, emocjonujący przebieg.

Maciej Kmita
Zdjęcie z meczu Brighton kontra Everton w 10 kolejce Premier League Getty Images / Christopher Lee / Zdjęcie z meczu Brighton kontra Everton w 10. kolejce Premier League
Po kwadransie gospodarze prowadzili po golu Pascala Grossa, ale nie nacieszyli się jednobramkową przewagą, bo w 20. minucie samobójczym zagraniem po centrze Lucasa Digne'a z rzutu rożnego wyrównał Adam Webster.

W 74. minucie to goście objęli prowadzenie za sprawą Dominica Calverta-Lewina, ale i oni szybko je stracili. Sześć minut później z rzutu karnego stan meczu wyrównał Neal Maupay.

Kiedy wydawało się, że dojdzie do podziału punktów, w doliczonym czasie gry drugiej połowy fatalnie w swoim polu karnym interweniował Digne, który wślizgiem posłał piłkę do bramki.

Remisami zakończyły się za to spotkania drużyn Artura Boruca i Łukasza Fabiańskiego. Bournemouth z Borucem na ławce podzielił się punktami z Watfordem (0:0), a West Ham United kontuzjowanego Fabiańskiego zremisował z Sheffield United (1:1).

Zarówno Wiśnie, jak i Młoty przedłużyły tym samym do czterech serię spotkań bez wygranej. Bournemouth zdobyło w jej trakcie trzy punkty, a WHU - tylko dwa. Mimo to zajmują bezpieczne miejsca w środku stawki: zespół Boruca jest 8., a drużyna Fabiańskiego - 9.

Brighton and Hove Albion - Everton 3:2 (1:1)
1:0 - Gross 15'
1:1 - Webster (sam.) 20'
1:2 - Calvert-Lewin 74'
2:2 - Maupay (k.) 80'
3:2 - Digne 90+4'

Watford FC - AFC Bournemouth 0:0

West Ham United - Sheffield United 1:1