El. ME U-19: wysoka porażka Polski z Walią na starcie

Fatalny start reprezentacji Polski U-19 w eliminacjach mistrzostw Europy. Drużyna Bartłomieja Zalewskiego przegrała z Walią 0:3.

Szymon Mierzyński
reprezentacja Polski U-19 Getty Images / Dino Panato / Na zdjęciu: reprezentacja Polski U-19
Gospodarze turnieju kwalifikacyjnego prowadzili 2:0 już po pierwszej połowie, a tuż po zmianie stron, po składnej akcji, Biało-Czerwonych pozbawił złudzeń Keenan Pattern.

Polacy stworzyli w tym spotkaniu kilkanaście sytuacji, lecz mieli ogromny problem ze skutecznością i nie pokusili się nawet o trafienie honorowe.

W kolejnych meczach zespół Bartłomieja Zalewskiego zmierzy się z Kosowem (16.11, godz. 14.00) i Rosją (19.11, godz. 14.00).

Awans do II rundy eliminacyjnej wywalczą po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz jedna ekipa z trzecich miejsc (pod uwagę brane będą tylko wyniki z pierwszymi dwoma rywalami z danej grupy).

->Eliminacje Euro 2020: Paweł Raczkowski i Szymon Marciniak sędziami głównymi

Walia U-19 - Polska U-19 3:0 (2:0)
1:0 - Joseph Adams 23'
2:0 - Samuel Pearson 37'
3:0 - Keenan Pattern 53'

Skład Polski U-19: Cezary Miszta - Łukasz Bejger, Maik Nawrocki, Bartłomiej Mruk (75' Filip Dymerski), Michał Bogacz (46' Jakub Kamiński), Nicola Zalewski (66' Szymon Czyż), Javier Ajenjo Hyek, Michał Karbownik, Marcel Wędrychowski (75' Oskar Nowak), Mateusz Żukowski (55' Maciej Rosołek), Bartosz Białek.

->Bundesliga: Robert Lewandowski - od snajpera do piłkarza kompletnego

Czy Polska awansuje do II rundy eliminacji?