Eliminacje Euro 2020. Norwegowie podtrzymali złudzenia

W meczu grupy F eliminacji do Euro 2020 pewną wygraną nad Wyspami Owczymi odniosła Norwegia. Gospodarze zwyciężyli 4:0 i wciąż mają niewielkie szanse awansu z grupy do finałów mistrzostw Europy.

Michał Piegza
Radość piłkarzy reprezentacji Norwegii Reuters / Alberto Lingria / Radość piłkarzy reprezentacji Norwegii
Na dwie kolejki przed końcem reprezentacja Norwegii miała iluzoryczne szanse na awans z grupy do finałów mistrzostw Europy. Na finiszu eliminacji do Euro 2020 gospodarze rywalizują z łatwiejszymi rywalami (Wyspy Owcze, Malta). Jednak nawet dwie wygrane raczej nie dadzą Norwegom premiowanego awansem 2. miejsca w grupie.

Wybrańcy Larsa Lagerbaecka już po ośmiu minutach meczu z Wyspami Owczymi prowadzili 2:0. Wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem. Norwegowie dołożyli jednak w spotkaniu już tylko dwa gole. Obydwa po przerwie.

Dzięki trzem punktom zespół Lagerbaecka ma 14 punktów, ale wątpliwe szanse na wyprzedzenie Szwedów, którzy jeśli nawet przegrają z wieczornym meczu z Rumunią, to z Wyspami Owczymi punktów raczej nie zgubią.

Norwegia - Wyspy Owcze 4:0 (2:0)
1:0 - Tore Reginiussen 4'
2:0 - Iver Fossum 8'
3:0 - Alexander Sorloth 62'
4:0 - Alexander Sorloth 65'