Po tym, jak Flamengo po raz drugi w historii triumfowało w Copa Libertadores, w Rio de Janeiro zapanowało istne szaleństwo. Bohaterów przywitało tysiące kibiców.

Dawid Borek
Dawid Borek
Autokar z drużyną Flamengo otoczony kibicami PAP/EPA / Fabio Motta / Na zdjęciu: Autokar z drużyną Flamengo otoczony kibicami
Brazylijski zespół w finale Copa Libertadores pokonał River Plate Buenos Aires 2:1. Mecz był bardzo emocjonujący, bo od 14. minuty, po bramce Rafaela Borre, prowadziła drużyna z Argentyny. Wszystko odmieniło się jednak w ostatnich fragmentach spotkania.

W 89. minucie stan konfrontacji wyrównał Gabriel Barbosa, także Barbosa trzy minuty później wyprowadził Flamengo Rio de Janeiro na 2:1. Właśnie takim wynikiem zakończył się finał Copa Libertadores. Barbosa dał swojej ekipie drugi w historii triumf w rozgrywkach.

Po końcowym gwizdku w jednym z największych miast Brazylii zapanowało szaleństwo. Kibice wyszli na ulice, by świętować sukces najpopularniejszego klubu w Ameryce Południowej.

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że od kilkunastu godzin Rio de Janeiro żyje tylko i wyłącznie piłką nożną. Apogeum nastąpiło w momencie, gdy w mieście wylądował samolot z piłkarzami Flamengo.

Bohaterów - bo za takich uznawani są teraz zawodnicy Flamengo - powitało kilkadziesiąt tysięcy fanów ubranych w klubowe barwy. Był taniec, śpiew i ogromna radość. I u kibiców, i u piłkarzy.