Liga Mistrzów. Robert Lewandowski ściga Raula. Polak na piątym miejscu w klasyfikacji wszech czasów

Robert Lewandowski ściga Raula Gonzaleza w klasyfikacji najlepszych strzelców wszech czasów Ligi Mistrzów. W środowy wieczór Polak strzelił 4 gole Crvenej Zveździe Belgrad i ma już w dorobku 63 trafienia w Champions League.

Grzegorz Wojnarowski
Robert Lewandowski Getty Images / Lars Baron/Bongarts / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Lewandowski show rozpoczęło się w 53. minucie spotkania 5. kolejki grupy B, wygranego przez Bayern 6:0. Mało efektownie, bo od bramki z rzutu karnego. Potem było już jednak dużo bardziej spektakularnie.

W ciągu kolejnych 15 minut Polak dołożył jeszcze trzy trafienia i przeszedł do historii rozgrywek, bo nikt przed nim nie strzelił w nich czterech goli tak szybko.

Po spotkaniu w Belgradzie kapitan reprezentacji Polski ma w Lidze Mistrzów 63 bramki i w klasyfikacji wszech czasów zajmuje piątą pozycję. Wyprzedzają go Cristiano Ronaldo (127 goli), Lionel Messi (113), Raul Gonzalez (72) oraz Karim Benzema (64).

Ten ostatni również był w środę skuteczny, choć nie aż tak jak "Lewy". W zremisowanym przez Real Madryt 2:2 meczu z Paris Saint Germain trafił do siatki dwukrotnie.

Ronaldo i Messi wydają się być poza zasięgiem Lewandowskiego, ale już Raula napastnik Bayernu ma szansę doścignąć. W sezonie 2019/2020 raczej tego nie zrobi, ale w kolejnym, jeśli oczywiście jego drużyna będzie występowała w Champions League, jest to jak najbardziej realne.