Premier League: wielki wyczyn Crystal Palace. Londyńczycy wygrali w osłabieniu

Ponad 70 minut gry w osłabieniu, a mimo to zwycięstwo. Crystal Palace pokonało AFC Bournemouth 1:0 i zajmuje wysokie, 5. miejsce w tabeli.

Szymon Mierzyński
Jeffrey Schlupp Getty Images / Justin Setterfield / Na zdjęciu: Jeffrey Schlupp
Oba zespoły były sąsiadami (dzieliły je tylko dwa punkty) i zanosiło się na zacięte, wyrównane widowisko. Dość szybko jednak przewagę psychologiczną zyskały "Wiśnie", a zapewnił im ją Mamadou Sakho, który w 19. minucie brutalnie sfaulował Adama Smitha i dostał czerwoną kartkę.

Ekipa Eddiego Howe'a przez zdecydowaną większość meczu grała w przewadze, lecz nie potrafiła tego wykorzystać, a w ostatnim kwadransie nadziała się na zabójczy cios "Orłów". W środku pola piłkę przejął Jeffrey Schlupp, obrońcy gości zachowali się wyjątkowo biernie, zrobili mu autostradę do bramki i 26-latek pokonał Aarona Ramsdale'a strzałem z ostrego kąta.

Crystal Palace dowiozło skromne prowadzenie do ostatniego gwizdka i odniosło niemały sukces. Dzięki wtorkowej wygranej zespół Roya Hodgsona ma 21 pkt. i wskoczył na 5. miejsce w tabeli Premier League.

Artur Boruc spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych AFC Bournemouth.