Totolotek Puchar Polski. Lechia - Zagłębie. Filip Starzyński: Graliśmy mocno po juniorsku

KGHM Zagłębie Lubin po pierwszej połowie meczu w Gdańsku miało wszystko by awansować dalej. Prowadziło 2:0, jednak po zmianie stron straciło trzy gole. - Graliśmy mocno po juniorsku - stwierdził wprost Filip Starzyński.

Michał Gałęzewski
Filip Starzyński WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Filip Starzyński
W pierwszej połowie po bramkach, które strzelili Sasa Zivec i Damjan Bohar, KGHM Zagłębie Lubin prowadziło 2:0. Później jednak było dużo gorzej i to Lechia Gdańsk awansowała do ćwierćfinału Totolotek Pucharu Polski. - Po przerwie nie weszliśmy w ogóle na boisko. Dostaliśmy trzy szybkie strzały i nie potrafiliśmy się po nich pozbierać. W pierwszej połowie graliśmy bardzo dobrze i nie dopuszczaliśmy Lechii do żadnej sytuacji. Graliśmy mocno po juniorsku - powiedział wprost Filip Starzyński, piłkarz klubu z Lubina.

Czy lubinianie nie poczuli się zbyt szybko zwycięzcami? - Nie czuliśmy się pewnie. Rozmawialiśmy w przerwie o tym, że musimy być skoncentrowani i nie możemy dać dojść Lechii do głosu. Po pięciu minutach drugiej połowy wszystko nam siadło. Straciliśmy dwie bramki w półtorej minuty - zauważył.

Zobacz wypowiedzi trenerów po meczu Lechia - Zagłębie!

Spotkanie to można porównać do meczu ligowego w Gdańsku z ubiegłego sezonu, gdzie to Zagłębie przegrywając 0:3 doprowadziło do remisu. - To Puchar Polski i nie ma rewanżu. Szkoda tego, ale nie weszliśmy na drugą połowę i ciężko było wrócić. Lechia była napędzona - kontynuował Filip Starzyński.

Obrońcy tytułu nadal w grze, wyszli z beznadziejnej sytuacji. Zobacz więcej!

Od długiego czasu mówi się, że pomocnikiem Zagłębia jest zainteresowana Lechia Gdańsk, której trenerem jest Piotr Stokowiec. Obaj panowie już ze sobą współpracowali właśnie w klubie Lubina. Czy coś jest na rzeczy? - Ja jestem zawodnikiem Zagłębia i mam ważny kontrakt. Trwają rozmowy o przedłużeniu z moim klubem - skwitował Starzyński.

Czy KGHM Zagłębie wygra w następnej kolejce ligowej w Białymstoku?