The Championship. Huddersfield Town - Leeds United: Grabara nie zatrzymał zespołu Klicha, Miazka i Bogusza

Ekipa Leeds United z trzynastym zwycięstwem w The Championship 2019/2020. W spotkaniu 20. kolejki zespół, którego zawodnikami są Mateusz Klich, Kamil Miazek i Mateusz Bogusz, pokonał na wyjeździe Huddersfield Town Kamila Grabary 2:0.

Tomasz Rosiński
Mateusz Klich Getty Images / Stephen Pond / Na zdjęciu: Mateusz Klich
Walczący o awans do Premier League zespół Leeds był zdecydowanym faworytem sobotniego starcia. Wyżej notowanego rywala zamierzał zatrzymać Grabara, co mu się jednak nie udało.

Goście przeważali od początku rywalizacji, ale wynik konfrontacji otworzyli dopiero w 50. minucie. Wówczas celnym uderzeniem popisał się Egzijan Alioski.

Prowadzenie podopiecznych Marcelo Bielsy podwyższył w 78. minucie Pablo Hernandez, któremu asystował Jack Harrison. Jak się później okazało Hiszpan ustalił rezultat tej potyczki.