Liga Mistrzów. Olympique Lyon - RB Lipsk. Gospodarze z piekła do nieba

Piłkarze RB Lipsk okazali się najlepsi w grupie G LM. W 6. kolejce niemiecki zespół 2:2 zremisował na wyjeździe Olympique Lyon. Awans do dalszych gier wywalczył również francuski zespół.

Michał Piegza
Moussa Dembele Getty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Moussa Dembele
W grupie G Ligi Mistrzów przed ostatnią kolejką sytuacja była skomplikowana. Szansę awansu do fazy pucharowej LM miały trzy zespoły. W Lyonie Olympique podejmował lidera tabeli RB. W pierwszej potyczce górą był francuski zespół.

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla gości. W 6. minucie w polu karnym sfaulowany został Christian Poulsen. Trochę trwały analizy VAR, ostatecznie arbiter wskazał na "jedenastkę". Rzut karny pewnie wykorzystał Emil Forsberg.

Goście w meczu nie pozwalali rywalom na zbyt wiele, w 33. minucie podwyższyli wynik. Tym razem w polu karnym sfaulowany został Forsberg. Do piłki podszedł Timo Werner. Bramkarz po strzale Niemca odbił piłkę, ale ta wpadła do bramki.

W doliczonym czasie premierowej odsłony gracze z Lyonu mogli złapać kontakt bramkowy. Uderzenie Moussy Dembele zatrzymało się na poprzeczce.

Pięć minut po zmianie stron gospodarze szybko złapali kontakt bramkowy. W 50. minucie do bramki zespołu z Lipska precyzyjnym strzałem trafił Houssem Aouar. W grupie sytuacja zrobiła się bardzo ciekawa. W drugim meczu Benfica wysoko prowadziła z Zenitem. To sprawiało, że francuska drużyna żegnała się z europejskimi pucharami.

Gospodarze szukali wyrównania, ale długo nie potrafili poważniej zagrozić rywalom. Udało im się to na osiem minut przed końcem. Gola zdobył Memphis Depay. Trafienie sprawiło, że w wirtualnej tabeli Olympique z 4. pozycji przesunął się na 2.

Wynik meczu do końca nie zmienił się i w fazie pucharowej Ligi Mistrzów wczesną wiosną zagrają RB Lipsk i Olympique Lyon.

Olympique Lyon - RB Lipsk 2:2 (0:2)
0:1 - Emil Forsberg (k.) 9'
0:2 - Timo Werner (k.) 33'
1:2 - Houssem Aouar 50'
2:2 - Memphis Depay 82'

Olympique Lyon: Lopes - Tete, Andersen, Denayer, Rafael (73' Marcal) - Mendes, Tousart (64' Reine-Adelaide) - Terrier (87' Marcelo), Depay, Aouar  Dembele.

RB Lipsk: Gulacsi - Mukiele, Klostermann, Upamecano (55' Ampadu), Saracchi -Nkunku (75' Laimer), Haidara, Demme, Forsberg - Poulsen, Werner (55' Cunha).

Żółte kartki: Mendes (Olympique) oraz Upamecano, Mukiele, Saracchi (Lipsk).