PKO Ekstraklasa. Korona - Cracovia. Jakub Żubrowski: Bałem się, że zagramy według podwórkowego: trzy rogi i karny

Korona Kielce wygrała szalony mecz z Cracovią 1:0. Po czerwonych kartkach Rodrigo Zalazara i Jakuba Żubrowskiego, kielczanie mecz kończyli w dziewiątkę. - Bałem się, że zagramy według podwórkowego: trzy rogi i karny - powiedział Jakub Żubrowski.

Michał Gałęzewski
Jakub Żubrowski WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Jakub Żubrowski
Rzadko kiedy zdarzają się takie mecze. Korona Kielce przez pewien czas grała w dziewięciu przeciwko jedenastu piłkarzom Cracovii, a do końca spotkania grało tylko 19 piłkarzy, gdyż oprócz Rodrigo Zalazara i Jakub Żubrowski, czerwoną kartkę zobaczył jeszcze David Jablonsky z Cracovii. - Na pewno ta czerwona kartka w pierwszej połowie skomplikowała nam nasze plany, bo do 40. minuty byliśmy stroną dominującą na boisku i drużyną chcącą kontrolować grę i utrzymywać się przy piłce. Szkoda, że tak to się potoczyło. Gdybyśmy grali 11 na 11, mecz wyglądałby znacznie lepiej jeśli chodzi o jakość piłkarską. Jak gra się w dziesięciu, siłą rzeczy podświadomość podpowiada że trzeba się cofnąć i czekać na kontrę - powiedział Żubrowski.

Korona sprowadziła Cracovię na ziemię. Zobacz więcej!

- Moja druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka już zdecydowanie komplikowała plany i nie pozostawiała nam nic innego, jak tylko desperacką obronę oraz liczenie na to, że nic się nie stanie. Obserwowałem mecz z tunelu i miałem przekonanie, że nic się nie stanie - dodał pomocnik Korony Kielce.

Szczególnie w końcówce spotkania goście mieli wiele okazji do strzelenia gola. - Jeżeli się gra przez godzinę w osłabieniu, to przeciwnik siłą rzeczy tworzy sobie sytuacje. Cracovia kierowała piłki w boczne sektory i wrzucała piłkę w pole karne. Chwała Maciejowi Spychale za jego interwencję oraz Markowi Koziołowi - pochwalił kolegów Żubrowski.

Zobacz tabelę PKO Ekstraklasy!

Do końca spotkania kielczanom bardzo się dłużyło. - Sędzia doliczył sześć minut, a ponad osiem. Bałem się, że zagramy według podwórkowego trzy rogi i karny, ale na szczęście nie było takich sytuacji. Ja sam odżegnuję się od decyzji sędziowskich, widziałem moją drugą sytuację z drugą żółtą kartką, absolutnie niezasłużona. Szkoda, bo to sprokurowało naszą desperacką obronę do prawie setnej minuty. Na szczęście trzy punkty zostają w Kielcach - odetchnął Jakub Żubrowski.

Wygrane w takich okolicznościach dają drużynom wiele. - Na pewno takie momenty bardziej budują zespół niż gdybyśmy wygrali 2:0 grając 11 na 11. Grając dziewięciu na dziesięciu, a wcześniej na jedenastu to coś, co spaja zespół. To jeszcze bardziej pomoże zbudować naszą wiarę. Mamy umiejętności piłkarskie, by grać z zespołami z górnej i dolnej części tabeli. Ta liga jest nieprzewidywalna, a my nie jesteśmy na straconej pozycji przed meczem w Szczecinie - podsumował pomocnik Korony.

Czy Korona utrzyma się w PKO Ekstraklasie?